پارلمانی ها با تصویب دو فوریت طرح شفافیت تلاش کردند که هم خود را موافق شفافیت نشان دهند و هم به نوعی از آن فرار کردند اما واقعیت آن است که طرح مذکور، شاید در جای خود و در زمان بهتری، حرفی برای گفتن داشته باشد اما در واقع با آنچه که از ابتدا مطالبه مردم بوده و پارلمانی ها نیز با تکیه بر شعار آن، پای در مجلس گذاشته بودند، به طور چشمگیری فاصله داشته است.

به گزارش مرور نیوز، طرح شفافیت آرای نمایندگان بعد از آنکه یکبار از آزمون مجلس رد شد، پس از کش و قوس فراوان و چندین هفته پشت درب صحن مجلس ماندن، در نهایت در دستور کار وکلای ملت قرار گرفت.

نکته قابل توجه آن جا است که طرح جدیدی که دو فوریت آن با عنوان شفافیت، در صحن علنی مجلس به تصویب رسید، طرحی بود که تماما با اهداف طرح اولیه شفافیت آرا نمایندگان فاصله داشت و در واقع می توان آن را به نوعی اقدام فرار رو به جلوی وکلای ملت دانست.

تغییر عنوان طرح شفافیت آرای نمایندگان

با دستور کار قرار گرفتن طرح شفافیت آرا در صحن علنی، در وهله اول عنوان طرح بود که خودنمایی می کرد.

طرح مذکور با عنوان "شفافیت، شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها" مورد بررسی بهارستان نشینان قرار گرفت و دو فوریت آن نیز با موافقت نمایندگان مواجه شد.

احد آزادیخواه نماینده ای بود که به عنوان درخواست کننده دو فوریت بررسی طرح شفافیت در صحن مجلس، پشت تریبون قرار گرفت و بر این نکته تاکید کرد که ما در این طرح، آوردیم که مجلس باید شفاف باشد، لذا مجلس، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها در شفافیت پیشگام خواهند بود.

وی با طرح این سوال که آیا مردم، شفافیت را فقط از مجلس می خواهند یا مطلق شفافیت را درخواست می کنند؟ تلاش کرد تا جای ممکن، اصل موضوع شفافیت آرای نمایندگان را به حاشیه بکشاند و بسیاری از نهادها و سازمان ها را مشمول طرح شفافیت کنند.

نمایندگان با شعار شفافیت آرا وارد مجلس شدند

از سویی دیگر، عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی، در موافقت با طرح جدید مجلس در باب موضوع شفافیت، اذعان کرد که نمایندگان با شعار شفافیت وارد مجلس شده اند و بر این نکته تاکید کرد که میزان یارانه، تعرفه واردات، کالاهای مشمول تعرفه واردات، مصوبات سفرهای استانی، چگونگی توزیع اعتبارات و بودجه در شهرستان ها، مصوبات هیات وزیران است که در حال حاضر شفاف، گویا و دقیق نیست؛ شفافیت مانند راستگویی و امانت داری معروف است و طرح شفافیت امر به معروف است. مگر می شود بگوییم امر حسنه تنها برای مجلس حسنه باشد و برای سایر دستگاه ها نباشد و این مهم باید در مورد تمامی دستگاه ها مورد توجه قرار گیرد.

این بار روح الله نجابت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس به مخالفت با طرح مذکور پرداخت و در تشریح دلایل مخالفت خود با درخواست دوفوریت بررسی آن بیان کرد، که در صورت تصویب این طرح باید در ابتدا برای آن آیین‌نامه نوشت؛ این در حالی است که برای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات تاکنون ۱۲ شیوه‌نامه تدوین شده، همچنین دبیرخانه‌ای ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد تشکیل شده و در واقع قانون فعلی فراقوه‌ای است.

محمود احمدی بیغش دیگر مخالف درخواست دوفوریت بررسی طرح شفافیت، شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها، معتقد بود ما دو سال به مردم وعده دادیم، چرا یکباره به سراغ طرح دوفوریت رفتیم، کارهای طرح قبلی انجام شده بود، چرا طرح دوفوریت مربوط به شفافیت که اکنون در دستور قرار گرفته را خارج از قانون آوردید.

نماینده مردم شازند ادامه داد: در حال حاضر ۲۵ طرح دوفوریتی در نوبت بررسی است و بر اساس آیین‌نامه طرح‌های دوفوریت باید بر اساس نوبت ارائه شوند، بنابراین اگر قرار است به طرح‌های دو فوریت رسیدگی کنیم باید ۲۴ طرح قبلی بررسی شود، این درحالی است که چهارشنبه به نمایندگان درباره این طرح گفته شد و امروز در دستور کار صحن قرار گرفت.

در طرح مجلس، دغدغه مردم رفع نشده است

پیش از این محمد باقری بناب نیز اعلام کرد: طرح شفافیت آرا نمایندگان نوعی کلاه گذاشتن بر سر مردم است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: طرح فعلی شفافیت آرای نمایندگان در واقع اصلاح برخی از مواد آیین نامه داخلی مجلس است که برخی آن را به نام شفافیت مطرح می‌کنند، درحالی که این موضوع به نوعی کلاه گذاشتن بر سر مردم است و کار درستی نیست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه با اصل شفافیت موافق هستم، تاکید کرد: متاسفانه در طرح فعلی، آنچه که دغدغه مردم در حوزه شفافیت است، لحاظ نشده است، چراکه جامعه به دنبال آن است که آرای مجلسی ها در حوزه انتخاب هیات رئیسه، اعضای کمیسیون ها، استیضاح ها و رای اعتماد وزرا مشخص شود، درحالی که در طرح مذکور اصلا چنین موضوعاتی وجود ندارد.

باقری بناب ادامه داد: استدلال نمایندگان موافق طرح فعلی شفافیت آرا، این است که روشن شدن آرای نمایندگان در موارد مذکور باید به صورت مخفی باشد، درحالی که این موارد خلاف انتظارات مردم است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه روشن شدن همه جانبه آرای نمایندگان باعث خواهد شد وزن گروه‌های سیاسی در مجلس شفافیت بیشتری پیدا کند، گفت: ما به دنبال آن هستیم که انتخاب هیات رئیسه مجلس یا استیضاح وزرا و موارد این چنینی مشمول شفافیت شود، اینکه نمایندگان چه آرایی نسبت به برخی طرح ها و لوایح دارند، شاید چندان حائز اهمیت نباشد.

مجلس برای محافظت از عملکرد شفاف خود، یارکشی کرد

گفتنی است با وجود موافقت ها و مخالفت های مطرح شده از سوی نمایندگان مجلس، اما در نهایت دو فوریت طرح مذکور با موافقت وکلای ملت مواجه شد تا مجلس، بار مسئولیت شعارشان را در حوزه شفافیت، از خود سلب کنند و به نوعی به سایر دستگاه ها القا کنند؛ که اگر در این ماجرا قرار است مجلس به مسلخ نقد و انتقادات کشیده شود، بدون شک سایر سازمان ها و نهادها نیز نباید از قاعده مستثنی باشند و به نوعی دستگاه های اجرایی نیز باید در این دایره قرار گیرند؛ موضوعی که می طلبید در قالب طرح دیگری عنوان می شد چراکه هر یک به تنهایی جای چکش کاری بسیاری خواهد داشت.

واقعیت آن است که طرح مذکور، شاید در جای خود و در زمان بهتری، حرفی برای گفتن داشته باشد اما در واقع با آنچه که از ابتدا مطالبه مردم بوده و پارلمانی ها نیز با تکیه بر شعار آن، پای در مجلس گذاشته بودند، به طور چشمگیری فاصله داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز