نماینده مردم آباده در مجلس، گفت: اگرچه بنده موافق حذف ارز ترجیحی هستم، اما به نظر می رسد شرایطی که از لحاظ قیمت ها، در ابتدای امسال پیش آمد، نشان دهنده آن است که هنوز زیر ساخت ها برای اجرای این مصوبه فراهم نشده است.

به گزارش مرور نیوز، رحیم زارع با اشاره به شروط مجلس برای حذف ارز ترجیحی و تصمیم دولت برای اجرای آن، گفت: در مصوبه مجلس، نمایندگان به نوعی اعلام کردند که دولت بنا به خواست و توانایی خود، می تواند ارز ترجیحی را نگه داشته یا آن را حذف کند.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر دولت، شرایط را به گونه ای فراهم کرد که قیمت ها با افزایش مواجه نشده و ثابت نگه داشته شود، می تواند روند حذف ارز ترجیحی را اجرا کند، اما دولت باید این موضوع را هم در نظر بگیرد که برای کنترل قیمت ها ، نظارت دقیق، جزء لازمه کار محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه هدف دولت نباید تنها کنترل قیمت های دستوری باشد، تاکید کرد: باید شرایط عرضه و توزیع به گونه ای باشد که از این وضعیت سوء استفاده ای صورت نگیرد، چراکه بی تدبیری در این مسیر قطعا افزایش لجام گسیخته قیمت ها را به دنبال خواهد داشت.

زارع ادامه داد: دولت باید کار کارشناسی انجام دهد و اگر نمی تواند کنترلی بر قیمت های کالای اساسی داشته باشد بهتر است همان ارز ترجحی را بیاورد، اما در هر حال این اختیار در دست دولت است و مجلس حذف آن را در دست دولت قرار داده است.

وی ادامه داد: اگرچه بنده موافق حذف ارز ترجیحی هستم، اما به نظر می رسد شرایطی که از لحاظ قیمت ها، در ابتدای امسال پیش آمد، نشان دهنده آن است که هنوز زیر ساخت ها برای اجرای این مصوبه فراهم نشده است.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: متاسفانه قیمت ها یکبار در اواخر سال قبل افزایش پیدا کرد و بار دیگر در ابتدای سال جدید، شاهد بالا رفتن قیمت ها بودیم و احتمال آن وجود دارد که در یک ماه آینده نیز بازهم قیمت ها افزایش یابد که همه این موارد، نشان دهنده آن است که دولت فعلا آمادگی کامل برای حذف ارز ترجیحی را ندارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، گفت: دولت باید پیش از هر اقدامی، کنترل قیمتی بر کالاهای اساسی خود داشته باشد و اگر قادر به این کار نیست حداقل امسال را نیز ارز ترجیحی را برای کالاهای اساسی خود در نظر بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز