وزیر کشور گفت: اصلاحی در سیاست‌های یارانه‌ای در حال اتفاق افتادن است و آن سیاست در راستای مردمی‌سازی و عادلانه کردن پرداخت‌های یارانه‌ای است؛ به این صورت که یارانه‌ها قرار است به آخر زنجیره، یعنی مردم و مصرف‌کنندگان به جای تولیدکنندگان داده شود.

به گزارش مرور نیوز، احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز (دوشنبه) در حاشیه نشست استانداران گفت: همانطور که مردم مستحضر هستند اصلاحی در سیاست‌های یارانه‌ای در حال اتفاق افتادن است و آن سیاست در راستای مردمی‌سازی و عادلانه کردن پرداخت‌های یارانه‌ای است؛ به این صورت که یارانه‌ها قرار است به آخر زنجیره، یعنی مردم و مصرف‌کنندگان به جای تولیدکنندگان داده شود.

وی با بیان اینکه سیاست اصلاح یارانه‌ای سیاستی مترقی و مهم است، عنوان کرد: این سیاست در دستور کار دولت و مجلس است و طبیعی است که عزیزان ما در استان‌ها در جریان جزئیات کامل آن قرار بگیرند. چندمین جلسه است که در این زمینه برگزار می‌کنیم تا استانداران از جزئیات طرح مطلع شوند و سوالات و ابهامات خود را مطرح کنند.

وزیر کشور عنوان کرد: ابعاد طرح تشریح شد و دوستان ما در بانک مرکزی توضیحات خود را ارائه دادند، همچنین وزیر صمت و قائم مقام بانک مرکزی نیز توضیحات خود را بیان کردند. البته جلسه ادامه دارد و ان شاءالله زمان تصمیم‌گیری برای اجرا، همگی آماده خواهند بود تا کار به نحو صحیح اجرا کنند.

وحیدی تصریح کرد: البته همانطور که قبلاً اعلام شده است در مورد مسأله نان و دارو به شکل مستقل عمل خواهد شد که در زمان خود توسط سخنگوهای مورد نظر اعلام خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز