حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه‌ای برای روابط با هند قائل است.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز با سوبرامانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند در خصوص مهم ترین موضوعات در دستور کار روابط دوجانبه فیمابین دو کشور و همچنین برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی به صورت تلفنی گفتگو و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو، با اشاره به مناسبات خوب بین تهران و دهلی نو اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه‌ای برای روابط با هند قائل است.

امیر عبداللهیان افزود: همکاری‌های دو کشور در راستای توسعه و گسترش همه جانبه و هچنین تعاملات و رایزنی در مورد مسائل منطقه‌ای و بین المللی از شاخص های مناسبات رو به رشد موجود است.

جایشانکار، وزیر امور خارجه هند نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به سطح خوب روابط و همکاری ها بین دو کشور ابراز امیدواری کرد این همکاری‌ها و روابط در زمینه‌های گوناگون توسعه و ارتقاء پیدا کند.

وزیر امور خارجه هند همچنین از همتای ایرانی دعوت کرد تا برای دیدار و گفت‌وگو و رایزنی نزدیک با مقامات عالیرتبه کشورش به هند سفر کند که مورد استقبال امیرعبداللهیان قرار گرفت.

مناسبات دوجانبه تهران و دهلی نو و توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، تحولات افغانستان، یمن، اوکراین و مذاکرات برای لغو تحریم ها از جمله موضوعات مورد توجه و رایزنی دو کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز