فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امروز ناوشکن ما با اقتدار در کنار همه تهدیدات دشمنان مشغول اسکورت شناورها و کشتی‌ها در دریاست. ما ارتقای قدرت دریایی مدنظر فرماندهی کل قوا را به جدیت دنبال می‌کنیم.

به گزارش مرور نیوز، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست «بررسی مأموریت‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش» با بیان اینکه مسیر پرتلاطمی را در انقلاب پشت سر گذاشتیم، اظهار کرد: ما از ابتدا درگیر سه پدیده شوم بودیم که ابتدا با توطئه شروع شد و به اهدافشان نرسیدند، بعد سراغ تحریم رفتند و نتیجه نگرفتند و بعد هم با گستاخی به سمت تهدید حرکت کردند. ما از دفاع مقدس درس‌هایی آموختیم تا اتفاقات شیرینی رخ دهد که بخشی از آن در حوزه دریایی بود.

وی افزود: امروز از یک محدوده عملیاتی کوچک در دفاع مقدس پا فراتر گذاشتیم و امروز حوزه دریایی‌ای نیست که امکان عملیات نداشته باشیم.

ایرانی یادآور شد: امروز ناوشکن ما با اقتدار در کنار همه تهدیدات دشمنان مشغول اسکورت شناورها و کشتی‌ها در دریاست. ما ارتقای قدرت دریایی مدنظر فرماندهی کل قوا را به جدیت دنبال می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: همه این موارد مدیون تحرکی است که می‌توانیم در حوزه دریایی داشته باشیم. در توسعه سواحل مکران هم بیش از ۱۲ سال است که این مطالبه از سوی رهبری انقلاب طرح شده و ما یک بندر راهبردی را در این زمینه شکل داده‌ایم که به تعبیر رهبری انقلاب این حضور، یک موهبت برای منطقه مکران است.

وی افزود: ما اخیرا در رزمایشی که در شمال اقیانوس هند انجام شد، ناوشکن دنا را به عنوان آخرین دستاورد فرستادیم و نیروها با اقتدار هر عملیاتی که تفویض شد را انجام داد. حتی برای کشورهای دیگر این ابهام و تعجب پیش آمد که ما چطور به چنین دستاوردهایی رسیده‌ایم آن هم در شرایطی که تحت فشارهای فراوانی هستیم.

ایرانی یادآور شد: در حفظ امنیت خطوط مواصلاتی با اقتدار عمل می‌شود و ناوهای ما در این خطوط بارها درخواست شناورها برای تامین امنیت و جلوگیری از حمله دزدان دریایی را پاسخ دادند.

وی افزود: امروز ملت‌های مظلوم منطقه چشم امید بسیاری به جمهوری اسلامی دارند که همه عوامل موثر در این زمینه به شایستگی عمل کرده‌اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان تاکید کرد: امروز تجهیزات ما باید با جهان برابری کند که بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز