سرلشکر صفوی گفت: توصیه من این است که با توجه به اینکه ایران عضو سازمان شانگهای شده می‌توان توسعه دریایی را با کشورهای این سازمان ادامه دهیم.

به گزارش مرور نیوز، مشاور عالی فرمانده کل قوا در نشست بررسی ماموریت های نیروی دریایی ارتش گفت: می‌توان درهمکاری با کشورهای عضو سازمان شانگهای،  دربرابر تهدیدات آینده که احتمالا جنگ ترکیبی هواپایه و دریاپایه است خود را آماده کنیم.

سرلشکر صفوی همچنین گفت: اقتصاد دریا محور و صادرات دریا محور را باید جز راهبردهای خود قرار دهیم و پیشنهاد من به نیروی دریایی ارتش این است که هم با نیروی هوایی و هم نیروی زمینی ارتش و سپاه همکاری های خود را افزایش دهید.

نیروی دریایی ارتش در راستای همکاری با کشورهای دیگر در راستای تامین امنیت دریاهای بین المللی صبح روز جمعه اول بهمن پارسال، در منطقه سوم دریایی نبوت مانوری سه روزه با عنوان "رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ " در فضایی به وسعت ۱۷ هزار کیلومتر و با شرکت چین و روسیه برگزار کرد.

در این رزمایش ۱۱ یگان نیروی دریایی ارتش و سه یگان نیروی دریایی سپاه پاسداران شرکت داشته و همچنین سه یگان از روسیه و دو یگان نیروی دریایی چین نیز حضور داشتند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز