رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: فناوری هسته‌ای گستره‌ای از ظرفیت‌های رو به گسترش را دارد، بنابراین برای جذب استعدادهای برتر نباید از هیچ کوششی فروگذار کنیم.

به گزارش مرور نیوز، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی به موضوع گسترش مدارس انرژی اتمی با هدف پرورش نخبگان در صنعت هسته‌ای کشور اشاره کرد و گفت: در ایام برگزاری آزمون مرحله اول ورود به مدارس انرژی اتمی، از مدارس دخترانه و پسرانه انرژی اتمی در تهران بازدید کردم و با اولیاء محترم دانش‌آموزان از نزدیک به گفتگو پرداختم.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی با توجه به مسئولیت اجتماعی خود و نگاه آینده‌نگر در موضوع تربیت نیروی انسانی متخصص، حساسیت‌های ویژه‌ای در مسیر گسترش کمی و کیفی آموزش در مدارس وابسته به این سازمان دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: لازم است از هم اکنون به فکر آینده‌سازان این جامعه باشیم. تعداد زیادی از دانش‌آموختگان مدارس انرژی اتمی در المپیاد و کنکور و آزمون‌های مختلف رتبه‌های خوبی می‌آورند و ما باید گام تکمیلی در تربیت نیروی متخصص را برداریم. این گام حضور نخبگان و دانش آموزان تحصیل‌کرده مدارس ما در بدنه فعالیت‌های اصلی صنعت هسته‌ای است.

وی افزود: با تاکیدی که به هیئت‌مدیره موسسه آموزشی و فرهنگی صنعت هسته‌ای داشتم، پرورش نخبگان را در دستور کار قرار خواهیم داد. هم مقاطع تحصیلی را در مدارس انرژی اتمی گسترش می‌دهیم و هم با شروع سال تحصیلی جدید برای شهرهایی که ظرفیت آموزشی داریم ولی تاکنون اقدام نکردیم، مدارس انرژی اتمی را تأسیس خواهیم کرد.

اسلامی همچنین گفت: در پایان لازم است بیان کنم که فناوری هسته‌ای گستره‌ای از ظرفیت‌های رو به گسترش را دارد؛ بنابراین برای جذب استعدادهای برتر نباید از هیچ کوششی فروگذار کنیم و فعال‌تر از گذشته برنامه‌‎ریزی و اقدامات لازم را انجام دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز