رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بازدید از پایگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش گفت: ما در حوزه فناوری پهپادی جزو کشورهای برتر منطقه و حتی جهان هستیم.

به گزارش مرور نیوز، سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بازدید از پایگاه پهپادی راهبردی ۳۱۳ ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تعداد زیادی پایگاه پهپادی مشابه این پایگاه در کشور وجود دارد.

وی با تقدیر از اقدام ارزشمند ارتش در گسترش پایگاه‌های پهپادی و اشاره به راهبرد جمهوری اسلامی ایران در ایجاد چنین پایگاه‌های زیرزمینی افزود: بحمدلله توانایی بسیار خوبی در ایجاد پایگاه‌ها و مقرهای امن در عمق چند صد متری کوه‌های کشورمان وجود دارد. این کار در کشور بومی‌سازی شده و تونل‌ها و پایگاه‌های زیادی در ارتش، سپاه و صنعت دفاعی در زیر کوه‌ها ساخته شده است. اینها هرکدام به اندازه یک شهر کوچک امکاناتِ آمادوپشتیبانی، استقرار تجهیزات، مهمات، سوخت و اسکان را دارند.

سرلشکر باقری عنوان کرد: ارتش با سرعت بالایی در حال توسعه قدرت و توان پهپادی است. از رزمایش پهپادی ارتش در سمنان تا امروز تفاوت چشم‌گیری حاصل شده و با سرعت زیادی پهپادهای جدید با ماموریت‌های متعدد و متنوع از دست‌پرتاب برد کوتاه و تاکتیکی تا پهپادهای راهبردی برد بلند در حال ساخت است.

وی تاکید کرد: خلبان‌های ارتش آموزش‌های خوبی دیده‌اند و مهارت کامل برای انجام ماموریت‌های متعدد شناسایی، مراقبتی، اطلاعاتی، عملیاتی، تهاجمی، انهدامی و انتحاری پهپادها پیدا کرده‌اند. این در کنار توان و امکانات سپاه، دو بازوی قدرتمند پهپادی برای کشور ایجاد کرده است و ما از جهت پهپادی جزو کشورهای برتر منطقه و حتی جهان هستیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: آنچه که امروز دیدیم، بخشی از کوه یخی است که خیلی هم قابل نمایش نیست و فقط نمونه‌هایی از آن امکان نمایش دارد که نتیجه مجاهدت و اهتمام ارتش در حوزه جنگ‌های نوین است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دستاوردهای حوزه پهپادی کاملاً بومی بوده و در اوج تحریم‌ها با تلاش دانشمندان جوان حاصل شده است، اظهار داشت: موشک‌های نقطه‌زن تا برد دو هزار کیلومتر که متناسب با راهبردهای دفاعی ما تولید شده، در شهرهای زیرزمینی زیر کوه‌ها مستقر هستند و همه اهداف آنها نیز شناسایی شده است و دشمنان ما این را می‌دانند.

سرلشکر پاسدار باقری با اشاره به توان دفاعی کشور در حوزه جنگ الکترونیک و سایر ابعاد، تصریح کرد: وجود این امکانات در کنار بازوان نبردهای متعارف یعنی قدرت زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی کشورمان، مجموعه‌ای از امکان را برای پیشبرد سیاست‌های دفاعی و راهبرد نظامی کشور در اختیار فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) و فرماندهان نیروهای مسلح قرار داده است تا به بهترین شکل و با اطمینان از مرزها و منافع کشور دفاع و در هر بردی که ضرورت داشته باشد امنیت تامین شود.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله در سایه این امنیت که مولفه اصلی اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است، سایر مولفه‌های دیگر در ابعاد گوناگون اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی نیز با تلاش دولتمردان و همراهی مردم با آرامش‌خاطر پیش برود و کشور رشد خودش را ادامه دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز