مهدی اسماعیلی گفت: فیلم عنکبوت مقدس مجوز ساخت نداشت و اگر عواملی در داخل برای ساخت فیلم عنکبوت همکاری کرده باشند برخورد می‌کنیم.

به گزارش مرور نیوز، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره فیلم «عنکبوت مقدس» گفت: این فیلم در خارج از کشور و اردن فیلمبرداری شد و فیلم مجوز ساخت نداشت؛ عوامل فیلم مقیم خارج از کشور هستند و اگر داخل کشور بودند برنامه تنبیه روی آنها اعمال می‌شد.

محمد مهدی اسماعیلی همچنین گفت که فیلم «برادران لیلا» اما طبق قانون فیلم‌هایی که به چشنواره خارجی می روند باید مجوز اکران داشته باشند اسکار فیلم بدون مجوز نمی‌پذیرد اما کن اینطور نبود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت به آنها اعلام شده بود بدون اخذ مجوز نروند و مشمول اعمال قانونی می‌شود و چون مجوز نداشت.

وی در پاسخ به اینکه عدم اکران فیلم برادران لیلا آیا به گیشه ضربه نمی زند، گفت: قانون را رعایت نکرد مراحل مربوط به صدور اکران را باید طبق قانون انجام می داد چون در دوره جدید بنا بر رعایت قانون است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سوال که اگر مجوز اکران نداشت برای جشنواره فیلم فجر دعوت شده بود، اظهار داشت:جشنواره فیلم فجر نیاز مجوز اکران در داخل نداردو هیات داوران داوری می کند.

اسماعیلی افزود: نشست با عوامل فیلم برگزار شد و از آنان خواسته شد مجوز بگیرند و سازمان سینمایی این را به عوامل فیلم اعلام کرده بود و ما مکلف به اجرای آیین نامه‌ای هستیم که در سازمان سبنمایی است. بنا این است فیلم اکدان نشود البته ممکن است تبصره‌ای داشته باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز