سخنگوی دولت از مصوبه امروز دولت برای پوشش بخشی از هزینه‌های حادثه متروپل خبر داد و گفت: البته هزینه اصلی باید از مسببان آن دریافت شود.

به گزارش مرور نیوز، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت صبح امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با تبریک زاد روز حضرت معصومه(س) و روز دختر و تسلیت بابت حادثه ناگوار متروپل آبادان، گفت: دولت با جدیت هر گونه کوتاهی از هر مقام محلی یا فساد در هر سطح را پیگیری و با آن برخورد می کند. 

وی افزود: از آنجا که زمان زیادی از صدور مجوز متروپل نگذشته برخورد انجام می شود به ویژه شهرداری ها و شوراهای شهر باید پاسخگویی لازم را در این حوزه داشته باشند.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: ۷۰۰میلیارد ریال برای تامین بخشی از هزینه های مورد نیاز در جلسه هیات دولت تصویب شد و تاکید می کنم هزینه ها را باید مسببان حادثه پرداخت کنند که بعدا از اموال آنها گرفته می شود. 

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت با اشاره به مصوبه جلسه هیات دولت امروز گفت: برنامه و مصوبه ای از محل مدیریت بحران برای پوشش بخشی از این هزینه ها در نظر گرفته شده که البته خسارت را مالک باید بدهد.

در واگذاری واحدهای صنعتی اطراف تهران مشکلاتی چند دهه وجود داشته و ساماندهی نشده بودند که امکان به وجود آمدن مشکل متروپل برای کارگران این واحدها وجود داشت.

به گفته وی در کارگروه یا کمیسیونی این موضوع با حضور استاندار تهران و وزارتخانه های صمت، نیرو بحث شد و آیین نامه واحدهای صنعتی اطراف تهران به تصویب هیات وزیران رسید.

سخنگوی دولت درباره برنامه دولت در بحث مقابله با گرد و غبار، گفت: متاسفانه چند سالی است گرد و غبار  مهمان ماست.

وی افزود: کشورهایی که اصلی ترین عامل هستند پیگیری شد و وزارت خارجه هم در این باره همکاری داشت.

وی افزود: رییس سازمان محیط زیست سفری به عراق و سوریه که منشاهای اصلی ریزگردها هستند انجام داد و توافقات خوبی با وزرای این دو کشور حاصل شد و وزارتخانه های نیرو نفت جهاد هم همراه محیط زیست بودند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: شخص رییس جمهور هم مذاکره تلفنی با نخست وزیر عراق انجام داد، البته کاهش ریزگردها نیازمند همکاری کشورهای همسایه برای حل این مشکلات مشترک است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز