فرمانده کل سپاه پیشرفته بودن را عنصر اصلی آماد و پشتیبانی دفاعی در گام دوم انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش مرور نیوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در اولین همایش آماد و پشتیبانی دفاعی در گام دوم انقلاب اسلامی که صبح امروز در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار شد طی سخنانی،گفت: آماد و پشتیبانی نیروهای مسلح، ستون اصلی گسترش قدرت دفاعی و اقدار جمهوری اسلامی ایران و در یک صحنه بزرگ‌تر ستون فقرات قدرت جبهه مقاومت هستند.

وی ادامه داد: وقتی از گام دوم انقلاب اسلامی سخن می‌گوئیم مهمترین ویژگی آن تمدنی بودن آن است و شاخصه اصلی یک تمدن پیشگام بودن و دارای سبک تفکر، هنر، دانش، فناوری و مدیریت است. در عرصه طلایی اسلام نیز جامعه اسلامی در عرصه علمی، فرهنگی و فناوری پیشگام بود، زمانی که در اروپا علم نبود خواجه نصیر طوسی فاصله زمین تا ماه را اندازه می‌گرفت، پس شاخصه اصلی تمدن یعنی داشتن الگو در عرصه‌های مختلف.

فرمانده کل سپاه گفت: برای اینکه شایستگی لازم برای ترسیم الگوی نظم نوین جهانی توسط اسلام شکل نگیرد، این جنگ همه جانبه علیه اسلام و کشورهای اسلامی را می‌بینیم تا از ظهور یک تمدن پیشگام جلوگیری کنند.

سرلشکر سلامی پیشرفته بودن را عنصر اصلی آماد و پشتیبانی دفاعی در گام دوم انقلاب اسلامی دانست و گفت: شاید تصور از پیشرفته بودن در آماد و پشتیبانی نظامی داشتن تجهیزات و انبارهای بزرگ و توان انتقال آن به میدان نبرد باشد اما همه اینها در تغییر است و جهان، جهان ارتباط کامل در فضای حقیقی است که در تمام شئون زندگی ما جاری است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز