وزیر امور خارجه گفت: هیچ گونه مطالبات فرابرجامی نداریم و مطالبات ما در چارچوب توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در جریان نشست خبری مشترک با همتای قطری خود گفت: امروز گفتگوهای سازنده‌ای را درباره برخی موضوعات دوجانبه با یکدیگر داشتیم.

وی افزود: در حوزه مناسبات دوجانبه قبل از هر چیز مراتب قدردانی خود را از جناب «عبدالرحمن آل ثانی» به خاطر هماهنگی‌های خوب روز گذشته بین مقامات ورزشی کشور ما با مقامات ذیربط برگزارکننده مسابقات جام جهانی فوتبال در جام جهانی قطر اعلام می‌کنم.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: خوشبختانه توانستیم از زمان دیدار رؤسای دو کشور، کارگروه‌ها را فعال کنیم و برخی اقدامات ضروری برای تسهیل حضور ورزشکاران و طرفداران تیم ملی در مسابقات جام جهانی در قطر لازم بود، انجام شود.

امیرعبداللهیان افزود: به نتایج خوب و رضایت بخشی در سایه همکاری بین مقامات فنی دو کشور رسیده‌ایم.

وی صریح کرد: برخی از تجار ما در گذشته با مشکل اقامت طولانی مدت در دوحه مواجه بودند که این مسئله در جریان سفر رؤسای جمهور دو کشور در دستور کار قرار داشت و خوشبختانه در گفتگو های امروز با وزیر امور خارجه قطر این موضوع مورد تاکید قرار گرفت و مشکلی برای اقامت طولانی مدت تجار ایرانی در کشور دوست و همسایه قطر نخواهد بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی در ادامه پیرامون دور جدید مذاکرات، تصریح کرد: هیچ گونه مطالبات فرابرجامی نداریم و مطالبات ما در چارچوب توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: قطر در زمینه تقویت گفتگوهای منطقه مسیر خوبی را برداشت و این راه ادامه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز