تمرین دریایی اقتدار دریادلان ارتش ایران با عنوان "امنیت پایدار ۱۴۰۱"، با ارسال پیام صلح و دوستی از صبح امروز در آب های دریای خزر آغاز شد.

به گزارش مرور نیوز، تمرین دریایی امنیت پایدار ۱۴۰۱ ارتش جمهوری اسلامی ایران با ارسال پیام صلح و دوستی در آب‌های دریای خزر برگزارشد.

 امیر دریادار حمزه علی کاویانی جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این تمرینات هر ساله در نیروی دریایی ارتش برگزار می شود، گفت : تمرین دریایی امنیت پایدار ۱۴۰۱،  با شرکت انواع یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش اعم از ناوهای موشک انداز، بالگرد و پهپادهای دریاپایه و سامانه های جنگ الکترونیک و همچنین یگان‌های تفنگدار و تکاور نیروی دریایی ارتش آغاز شد.

وی افزود: این تمرین دریایی از امروز به مدت دو روز  در سه سطح آبی ، خاکی و هوایی به منظور سنجش عملکرد سامانه‌ها ، ارزیابی کارکنان و انتقال تجربه از نسل قدیم به جدید در دریای خزر برگزار می‌شود .

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش، دریای خزر را دریای صلح و دوستی بین کشورهای همسایه دانست و اضافه کرد : به احدی اجازه نخواهیم داد تا نظم و امنیت این دریا را بر هم بزند

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز