رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حادثه دفاع مقدس در تاریخ ملت و کشور ایران فوق‌العاده مهم و بزرگ است تا جایی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان یک گنج یاد می‌کنند که تاکنون بخش اندکی از آن کشف و استخراج شده است.

به گزارش مرور نیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس، در تشریح فلسفه برگزاری این رویداد علمی گفت: حادثه دفاع مقدس در تاریخ ملت و کشور ایران فوق‌العاده مهم و بزرگ است تا جایی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان یک گنج یاد می‌کنند که تاکنون بخش اندکی از آن کشف و استخراج شده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه دفاع مقدس باعث سربلندی ملت ایران است خاطرنشان ساخت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند همان گونه که تاریخ جنگ‌های ایران و روسیه در منطقه قفقاز و سایر مناطق منجر به تحمیل معاهده‌های ترکمنچای و گلستان شد و برای نزدیک به دو قرن موجب سرافکندگی ملت ایران بود، حادثه دفاع مقدس بایستی برای دو قرن موجب سربلندی ملت ایران باشد.

وی افزود: ایشان همواره تاکید دارند در ابعاد گوناگون دفاع مقدس و کنکاش در مورد زوایای پنهان آن و بازنمایی آن به دور از تحریف و اغراق و پیرایه کار شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر عظمت و شفافیت واقعیت دفاع مقدس تصریح کرد: نباید در بیان واقعیات دچار اغراق و تحریف شویم. ما باید واقعیت دفاع مقدس را به خوبی به صحت و دقت نمایش دهیم و این واقعیات برای اثبات حقانیت ملت مردم ایران کاملاً کفایت می‌کند.

باقری افزود: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه روایت‌های احساسی و خاطره‌ای از دفاع مقدس انجام شده است که اینها در جای خود برای حفظ و ارتقای روحیه ملی جوانان ما بسیار مهم و با ارزش است اما یکی از زوایای پنهانی که به آن کمتر پرداخته شده بررسی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تبلیغات دشمنان مبنی بر اینکه در زمان جنگ، موج‌های انسانی بر روی میدان مین رفتند و با تلفات فوق‌العاده بالا خطوط دفاعی دشمن می‌شکست گفت: بر خلاف آنچه که دشمنان تبلیغ می‌کنند در دفاع مقدس فکر و تدبیر، ابتکار و علم و دانش به کار گرفته شد و این باید تبیین شود.

وی افزود: روزی در جلسه‌ای مقام معظم رهبری فرمودند چرا در مورد نقش علم و فناوری در دفاع مقدس کار نشده است؟ و فرمودند شما باید بتوانید این موضوع را برای نسل امروز که بیشتر از قبل تحصیل کرده است تبیین کنید و در قالب کلاس‌های درس، در همایش‌ها و برنامه‌های مختلف که در موضوع دفاع مقدس انجام می‌شود به نقش و اهمیت بهره برداری از علم و دانش در دفاع مقدس پرداخته شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز