نماینده مردم تبریز در مجلس تقوی را نشانه برتری افراد دانست و در عین حال گفت که مدیریت کشور تجربه، علم و توان می‌خواهد.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در بخشی از نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مثالی از سنت پیامبر اکرم (ص) بیان می‌کنیم، زمانی که حضرت محمد (ص) را از مکه بیرون کردند و به مدینه هجرت کرد، اولین کاری که در آنجا انجام داد این بود که اعلام کرد اقوام مختلف باید پیوند برادری با هم ببندند. برخی از اقوام و قبایلی را که با هم دشمن خونی بودند وادار کرد که با هم پیمان اخوت و برادری ببندند.

پزشکیان با اشاره به این‌که نباید کاری انجام دهیم که برادری به دشمنی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: در طواف دور خانه کعبه همه اقوام و ملت‌ها با یک لباس با هم دور یک خانه می گردند و موقعیت، ملیت، قومیت، مذهب و نژاد کنار گذاشته می‌شود و فقط دور خانه خدا می گردند. صراط مستقیم چرخیدن دور کعبه است و نه هیچ خانه دیگر. رسول خدا (ص) زمان فتح مکه تمام مردم را جمع کردند و ایشان اشاره ای به مسلمان و غیر مسلمان بودن یا چپ و راست  نمی‌کنند. هیچ برتری بین نژاد، قوم، رنگ و قیافه وجود ندارد مگر اینکه  تقوا باشد.

وی تاکید کرد: تقوی در زبان علی(ع) و زبان قرآن، حرکتی بدون خطا در مدیریت، سیاست، اقتصاد، طبابت و در همه چیز است. تقوی انسان را به بهشت می برد. اگر تقوای اصلی در جامعه وجود داشته باشد سرزمین یک جامعه تشنه نمی‌ماند و جامعه گرفتار نابودی و فقر نمی شود، در خانه های خود پنهان شوید و اختلافات خود را اصلاح کنید. روایات می گوید هیچ کس غیر از خدا کسی را ستایش نکند و اگر ملامت می کنید خودتان را ملامت کنید، گناه از ما است.

وی تقوی را نشانه برتری افراد دانست و در عین حال گفت که مدیریت کشور  تجربه، علم و توان می‌خواهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص در خصوص ستاد احیای دریاچه ارومیه و تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن بودجه برای این موضوع بیان کرد: دولت دوازدهم سد درست کرده و حدود ۳۷ کیلومتر تونل ایجاد کرده است و برای ۵۰ متر ۱۷۰ میلیون متر مکعب در پشت سدها آب وجود دارد.  ولی تمام این کارها متوقف شده و دستورات اجرا نشده است، چرا؟

پزشکیان در پایان با اشاره به آیات قرآن  صداقت را عامل وحدت و جذب مردم دانست و خاطرنشان کرد که  با شعار، فریاد زدن و زد و بند چیزی درست نخواهد شد. مردم صداقت را درک می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز