معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با تاکید بر اهمیت دیپلماسی اقتصادی بیان کرد: چند کشور آفریقایی در چند هفته آینده برای مدت دو الی سه هفته ویزا برای ایرانیان بر می‌دارند.

به گزارش مرور نیوز، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان این‌که «چند کشور آفریقایی در چند هفته آینده برای مدت دو الی سه هفته ویزا برای ایرانیان بر می‌دارند» گفت: این کشورها ،کشورهای آفریقایی پولدار هستند که قدرت خرید بالایی دارند و قرار است تیم هایی از این کشورها در این ارتباط به ایران سفر کنند.

این دیپلمات ارشد ایرانی در ادامه گفت‌وگوی خود با برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با تاکید بر اهمیت دیپلماسی اقتصادی تصریح کرد : اگر ارتباطات تجاری و و اقتصادی خود را با دیپلماسی مناسب و پیگیرانه پیش ببریم و قول‌ها و توافقات خود  با دیگر کشورها را  عملیاتی و اجرایی کنیم ،قطعا کشورهای مختلف با ما در حوزه های مختلف از جمله تجاری و اقتصادی کار می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به سفرهای دیپلماتیک مقامات کشورهای مختلف  منطقه و کشورهای همسایه به تهران  طی روزهای گذشته خاطرنشان کرد:  ایران به کانون دیپلماسی در منطقه تبدیل شده است و این موضوع  دارای اثر های اقتصادی و تجاری خوبی برای کشور ما است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز