نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: ما باید توانمندی‌های حوزه صنعت دفاعی را توسعه دهیم و مجلس از لحاظ تأمین اعتبار بودجه، همواره پشتیبانی لازم را کرده است.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش بنیان، گفت: در نمایشگاه صنایع غیردفاعی وزارت دفاع، در واقع شرکت‌های صنعتی و دانش بنیان تحت شمول وزارت دفاع، آثار، خدمات، تولیدات و فناوری‌هایشان را به نمایش گذاشتند که بسیار مایه افتخار است.

وی ادامه داد: این شرکت‌ها در هر عرصه‌ای که ورود کرده‌اند، نیاز اصلی را شناسایی و آن را تولید کرده‌اند. در حوزه انرژی، در حوزه سنسورهای حرارتی، نوری، لیزرها، مخازن و یا پمپ‌های ویژه برای به روز کردن و استفاده صیانتی از چاه‌های نفتی، همینطور برای به روز کردن و فعال کردن چاه‌های فرسوده نشان می‌دهد که چهره‌های نخبه و دانشمند در این شرکت‌ها فراوان هستند و باید از آن‌ها حمایت و پشتیبانی شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این شرکت‌ها به راحتی می‌توانند نیازهایی که از خارج از کشور تهیه می‌شود را تولید کنند. در یکی از غرفه‌ها تراشه‌های هوشمند را دیدم که توانمندی بسیار بالایی ست. این شرکت همه کارت‌های موردنیاز کشور مثلاً بازوبندی که سازمان حج برای حجاج نیاز دارد و یا پابند زندانیان که سازمان زندان‌ها به آن نیاز دارد، تراشه‌ها و کارت‌های هوشمند را می‌تواند تولید کند و باید از این مجموعه‌ها حمایت کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس برای نزدیک کردن صنایع دفاعی به صنایع دیگر برنامه‌ای دارد، گفت: در همه کشورها معمولاً رشد و پیشرفت صنعت از صنعت دفاعی آغاز می‌شود. ما باید این توانمندی‌های حوزه صنعت دفاعی را توسعه دهیم و آن را به روز و دانش بنیان کنیم. مجلس پشتیبان معنوی و حقوقی این حرکت علمی و دانش بنیان است و از لحاظ تأمین اعتبار بودجه هم همیشه پشتیبان بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز