سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن در واکنش به انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از موضع گیری وزارت خارجه در مساله سفر مقام آمریکایی به تایوان گفت: سیاست خارجی را جناحی نکنیم.

به گزارش مرور نیوز، محمد کشاورز زاده سفیر ایران در چین در توییتی نوشت :  ‌روزنامه جمهوری اسلامی با انتقاد از موضع گیری به موقع وزارت خارجه در قبال سفر یک مقام امریکایی به ‎تایوان خواستار بی طرفی دستگاه دیپلماسی گردیده جهت اطلاع  این‌که ‎چین تنها کشوری در جهان بود که شهادت سردار سلیمانی را رسما به عنوان جنایت جنگی  محکوم کرد.سیاست خارجی را جناحی نکنیم .

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان روز چهارشنبه در صفحه توییتری خود نوشت: احترام به تمامیت ارضی کشورها، از مبانی شناخته شده حقوق بین الملل است. حمایت جمهوری اسلامی ایران از اصل چین واحد در این چارچوب، تردید ناپذیر است. اقدامات تحریک آمیز آمریکا به منبع تهدید صلح و ثبات بین‌الملل تبدیل شده است.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده در چارچوب سفر آسیایی خود، در سفری جنجالی روز سه‌شنبه وارد فرودگاه تایپه، پایتخت تایوان شد. سفر پلوسی به تایوان در حالی صورت می‌گیرد که دولت چین بارها درباره این سفر به آمریکا هشدار داده و تنش‌ها اکنون میان پکن و واشنگتن به اوج خود رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز