‌معاون اجرایی رئیس‌جمهور در ستاد مدیریت بحران استان چهار محال و بختیاری از اعطای تسهیلات و جبران خسارات سیل تا سه هفته آینده خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سید صولت مرتضوی روز جمعه پس از بازدید از روستای سیل زده «بارده» با بیان اینکه جبران خسارت‌ها التیامی بر آلام مردم است، گفت: استان‌های آسیب دیده در حال جمع بندی خسارات هستند و جبران  آن در مناطق مسکونی، کشاورزی، شغل و دام مردم در دستور کار است.

مرتضوی گفت: در دو تا سه هفته پیش رو تسهیلات خوبی برای جبران خسارات در این استان تخصص می‌یابد.

وی با قدردانی از گروه‌های جهادی و اهمیت بهره گیری از ظرفیت بسیج مردمی گفت: به روز رسانی تجهیزات و امکانات الزامی است و مسئولان باید به اجرای سیل بندها، آزادسازی مسیل‌ها و بسترسازی رودخانه‌ها توجه کافی داشته باشند.

 مرتضوی گفت: زیرساخت‌ها هم به مرور زمان با تامین اعتبار بازسازی خواهد شد و باید با آسیب شناسی و اقدمات پیشگیرانه از بخش اعظمی از خسارت ناشی از حوادث پیشگیری شود.

مرتضوی با بیان اینکه بازدید‌های میدانی مسئولان کشوری از این استان ادامه دارد، گفت: ذخیره سازی و افزایش آب‌های زیرزمینی و سد‌ها هم مورد تاکید است.

سید صولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس جمهور روز جمعه به اتفاق استاندار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان از مناطق سیل زده بارده بازدید کرد.

بارش تابستانی مونسون از چهارشنبه هفته گذشته چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر خود قرار داد و منجر به وقوع سیلاب و وضعیت بحرانی در همه شهرستان‌های این استان شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز