وزیر بهداشت گفت: ما داریم وارد فصل سرما می‌شویم و به دلیل اینکه تهویه و فضا کمتر است توصیه می‌کنیم مردم یک بار دوز یادآور را تزریق کنند مخصوصاً آنها که بیماری زمینه‌ای دارند.

به گزارش مرور نیوز، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و درمان پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آبله میمونی در جهان شیوع پیدا کرده است و هر موردی که از خارج به کشور مراجعه می‌کنند مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا کنون مورد مثبتی گزارش نشده بود تا روز گذشته که یک خانم اهوازی که همسرشان کانادا بودند مثبت شناسایی شدند و تمامی مرزهای ورودی و خروجی در حال کنترل هستند.

وی عنوان کرد: ما عمدتاً مردم را تشویق کردیم امسال حتماً یک بار دوز یادآور را تزریق کنند. ما داریم وارد فصل سرما می‌شویم و به دلیل اینکه تهویه و فضا کمتر است توصیه می‌کنیم مردم یک بار دوز یادآور را تزریق کنند مخصوصاً آنها که بیماری زمینه‌ای دارند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: برای تشویق متخصصان برای مراجعت به مناطق محروم بسته‌های تشویقی در رابطه با دریافت کارانه ها در نظر گرفتیم و در زمینه جوانی جمعیت هم تصویب شد خانم‌های که باردار می‌شوند تحت پوشش بیمه تا دو سال دوران شیردهی قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: در حوزه باروری، قرار شد در مراکز دولتی تا ۹۰ درصد و مراکز خصوصی ۷۰ درصد هزینه‌های باروری به مردم پرداخت شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز