آیت‌الله سید احمد خاتمی با اشاره به موضوع مذاکرات لغو تحریم‌ها گفت: مذاکره کنندگان از جنس مردم و امین و شجاع هستند و مطمئن باشید که به دشمن باج نخواهند داد.

به گزارش مرور نیوز، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز 4 شهریور نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت رضایت انسان به رضای خدا گفت: خداوند متعال در سوره‌های مائده، توبه، مجادله و بینه به اهمیت این مسئله تاکید کرده است.

وی افزود: حضرت زینب کبری سلام الله علیها در مجلس یزید با گفتن جمله «ما رایت الا جمیلا»، اوج رضایت به رضای خدا را نشان دادند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به ارتحال آیت الله ناصری اظهار کرد: ایشان بزرگی خود ساخته بود و چراغی برای کسانی بود که می خواستند به خدا و دین راه پیدا کنند. خوشا به حالش که عمری ولایی زندگی کرد و با خداوند انس داشتند. ارتحال این عالم بزرگ را به مقام معظم رهبری، مردم شریف اصفهان و همه دوستان و بازماندگان و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می کنم.

وی با اشاره به روز پزشک گفت: مردم عزیز قدردان این عزیزان هستند، مسئولان محترم نیز تلاش کنند که تقاضای معقول این قشر را تامین کنند.

خاتمی با اشاره به موضوع مذاکرات لغو تحریم‌ها اظهار کرد: مذاکره کنندگان از جنس مردم و امین و شجاع هستند و مطمئن باشید که به دشمن باج نخواهند داد.

وی ادامه داد: در این مذاکرات صادرات نفتی و لغو تحریم‌های آن مسئله بسیار مهمی است، اگرچه ما بدون لغو تحریم ها نیز می توانیم این کار را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه ما مشکلی با مذاکرات نداریم، گفت: با این وجود باید این را در نظر بگیریم که آمریکا دشمن بزرگ ماست.

خطیب جمعه تهران اظهار کرد: قصه آمریکا با ما قصه هسته‌ای نیست و مسئله این است که آنها اصل نظام ما را نمی خواهند. یکی از تئوری پردازان آمریکا می‌گوید که مشکل ما ایران هسته‌ای نیست و مسئله این است که ایران بزرگترین قدرت علمی منطقه شده و مشکل ما این است که ایران یکپارچه است و یک رهبر محبوب دارد که مردم این کشور هر چه بگوید، گوش میدهد.

وی افزود: آن تحلیلگر آمریکایی می‌گوید ایرانی ها رهبری دارند که می گوید دوران بزن دررو تمام شده و اگر یکی بزنید، ده تا میخورید. قطعاً مشکل آن ها با ما همین است.

آیت الله خاتمی با اشاره به سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: امام بزرگوار درباره این دو شهید می گوید که این بزرگواران تحت لوای ریاست نرفته بودند، بلکه ریاست را تحت مدیریت خود داشتند. شهید رجایی خود در خاطراتش می‌گوید که من در بازار تهران دستفروشی کردم و شهید رجایی دستفروش تا زمان رئیس جمهوری هیچ فرقی نکرد.

وی با اشاره به اینکه از ۲۲ شهریور تا ۸ شهریور هفته دولت است، گفت: در برخورد با دولت و حکومت می توان چند برخورد داشت. یکی برخورد متملقانه است که هیچ عیبی را در دولت نبینند.

وی افزود: برخورد دیگر، برخورد عیب جویانه است که همه چیز را سیاه ببینند و هر کاری که دولت می کند را با یک تحلیل منفی بررسی کنند.

خاتمی اظهار کرد: برخورد بعدی برخورد منطقی است که در روایات ما بهترین نوع است. در مورد دولت نیز همین است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در ارتباط با مردم کم نگذاشته است،‌ بیان کرد: عمل به وعده ها یکی از شاخص های این دولت است، همه شنیدیم که آقای رئیس جمهور اولویت اول خود را مهار کرونا گذاشته بود و انصاف این است که این خدمات را ببینیم.

وی ادامه داد: در کنار آن مردم انتظار از این دولت خدمتگزار دارند که با تلاش بیشتر از سرعت سیر گرانی ها جلویش را بگیرند. آنچنان که در هفته گذشته شاهد سیل نزولی بسیاری از کالاهایی مورد نیاز مردم بودیم.

خطیب جمعه تهران بیان کرد: مردم ما شاهدند که این دولت می‌خواهد اقتصاد بیمار ۵۰ساله را درمان کنند ولی انتظار این را دارند که سرعت این کار با مدیریت جهادی ادامه پیدا کند.

وی با انتقاد از گرانی برخی کالاها گفت: دیده می‌شود که برخی از این گرانی ها بی‌دلیل و بی جهت است که باید نظارت‌ها را قوی تر کرد و با متخلفان برخورد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز