مجید میراحمدی گفت: تا ساعت ۶ صبح امروز ۸۳۰ هزار زائر ایرانی به کشور برگشتند و با این روند شاهد تعادل بین ورود و خروج زائران هستیم.

 

به گزارش مرور نیوز، رئیس ستاد مرکزی اربعین در گفت و گویی تلویزیونی گفت: اکنون مرز‌ها بسیار روان است و مشکلی در خروج و ورود در مرز‌ها نیست. روز گذشته نشستی برای بازگشت زائران برگزار و تمهیدات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

میراحمدی بیان کرد: تا ساعت ۶ صبح امروز ۸۳۰ هزار زائر ایرانی به کشور برگشتند و با این روند شاهد تعادل بین ورود و خروج زائران هستیم.

معاون امنیتی و اجتماعی وزیر کشور اظهار امیدواری کرد که با این روند شاهد کمترین مشکل در بازگشت زائران باشیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین توصیه کرد که زائران مدت سفر در عراق و به ویژه کربلا را کم کنند و برگشت را به روز اربعین و دو روز پس از آن موکول نکنند.

میراحمدی یادآور شد: شاهد شکوه مثال زدنی در راهپیمایی عظیم اربعین هستیم و دشمنان اسلام با شایعه پراکنی به دنبال هراس و نگرانی زائران هستند. در حالی که وضعیت عراق خوب است و تنها در بحث حمل و نقل برخی مشکلات در خاک عراق وجود دارد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین درباره وضعیت تردد اتباع مقیم ایران (افغانستان) گفت: زائران افغان در مرز‌های شلمچه برای شرکت در آیین اربعین حضور دارند و روند تردد آن‌ها هم آهسته است، زیرا طرف عراقی نمی‌تواند پذیرش قابل توجهی داشته باشد؛ بر این اساس از اتباع افغان درخواست داریم به مرز شلمچه مراجعه نکنند تا بیش از این شاهد ازدحام جمعیت نباشیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز