رئیسی: عضویت ایران در شانگهای قطعی می‌شودرئیس‌جمهور گفت: هدف از این سفر سیاست همسایگی و تقویت هم‌گرایی و پیوستگی و عمق بخشیدن به چند جانبه گرایی است.

 

به گزارش مرور نیوز، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان پیش از عزیمت به ازبکستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از این سفر سیاست همسایگی و تقویت هم‌گرایی و پیوستگی و عمق بخشیدن به چند جانبه گرایی است.

آیت‌الله رئیسی به دعوت رسمی همتای ازبکستانی خود، ظهر امروز چهارشنبه و در راس هیئتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی، به منظور دیدار رسمی دوجانبه و نیز شرکت در بیست و دومین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، با بدرقه حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و جمعی از اعضای کابینه عازم شهر سمرقند در ازبکستان شد.

در روز نخست این سفر، پس از انجام استقبال رسمی از سوی رئیس جمهور ازبکستان و برگزاری نشست مشترک هیات‌های عالی‌رتبه، مقامات دو کشور در حضور روسای جمهور ایران و ازبکستان چند سند همکاری امضا می‌کنند و سپس دو رئیس جمهور با یکدیگر ملاقات خصوصی خواهند داشت.

آیت‌الله رئیسی در ادامه این سفر ضمن شرکت و سخنرانی در بیست و دومین اجلاس سران کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگ‌های که به میزبانی سمرقند برگزار خواهد شد، با سران کشور‌های شرکت کننده در این اجلاس نیز دیدار و گفتگو‌هایی خواهد داشت.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز