سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: این احتمال را رد نمی‌کنیم که در حاشیه نشست گفت‌وگوهایی در خصوص موضوع هسته‌ای و مذاکرات رفع تحریم‌ها صورت بگیرد.

 

به گزارش خبرگزاری موج، ناصر کنعانی در نشست خبری هفتگی خود در خصوص هر گونه تغییر در مرزها و حفظ ژئوپلیتیک منطقه گفت: موضع صریح و واضح جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات در قفقاز جنوبی بارها در سطوح مختلف به صورت رسمی اعلام شده است.سیاست اصولی ایران مبتنی بر کمک سازنده به بحران‌ها در سریعترین زمان ممکن با راهکارهای سیاسی است.

وی در ادامه گفت: در این خصوص رییس جمهور کشورمان با نخست وزیر ارمنستان گفتگو و تبادل نظر داشتند.ایران همانند سابق که از ابتدای بحران برای ایجاد آرامش دریغ نکرده بود در این مرحله هم با سرعت برای آتش بس وارد شد.ما به ضرورت استفاده از راهکارهای سیاسی برای پایان دادن درگیری‌ها معتقد هستیم 

کنعانی با بیان این جمله که ایران بر ضرورت عدم تغییر مرزها و حفظ ژئوپلیتیک منطقه تاکید دارد، گفت: سفر رئیس جمهور و هیأت همراه برای مشارکت در هفتاد و هفتمین اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل انجام شده است. در ارتباط با حضور آقای باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران برای همراهی با هیأت ایران است و برنامه تعریف شده‌ای برای گفت‌وگو درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها در چارچوب این سفر وجود ندارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطر نشان کرد: نشست‌های بین‌المللی فرصت مناسبی است برای نشست‌های سیاسی و مذاکرات حاشیه‌ای میان مقامات و فرصتی برای تبادل نظر در خصوص موضوعات مورد علاقه دوجانبه منطقه‌ای و چندجانبه و بین‌المللی است.این احتمال را رد نمی‌کنم که در حاشیه نشست گفت‌وگوهایی در خصوص موضوع هسته‌ای و مذاکرات رفع تحریم‌ها صورت بگیرد.

کنعانی بیان‌کرد: ایران از هر فرصتی برای بیان دیدگاه‌های خود در موضوعات مورد علاقه دوجانبه و بین‌المللی استفاده می‌‌کند. ایران هیچ وقت میزمذاکرات را ترک نکرده و مذاکرات را به عنوان روش مناسب و منطقی و معقول برای حل وفصل اختلافات می‌داند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از هر فرصتی برای بیان دیدگاه‌های سازنده و منطقی خود استفاده خواهد کرد و مجمع عمومی سازمان ملل یکی از فرصت‌های پیش روی ایران است.


 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز