حاجی دلیگانی گفت: الان خوشبختانه نیروهای مسلح ما از نظر تجهیزات نظامی و ساختار و سازمان ده‌ها برابر قوی‌تر هستند. اما مردم ما باید هوشیار باشند و در برابر دشمن ایستادگی کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار مرورنیوز، درخصوص شهادت چند تن از سرداران و پاسداران حریم امنیت در سیستان و بلوچستان گفت: من شهادت این شهیدان عزیز را و نیز دیگر شهدای بسیج و سپاه و نیروی انتظامی را تبریک و تسلیت عرض می‌کنم. البته این شهدا به طور دانسته در راه امنیت مردم قدم برمی‌دارند و همواره منتظر شهادت هستند. در سال 59 صدام به نمایندگی از ابرقدرت‌های وقت ماموریت پیدا کرد تا به ایران حمله و کشورمان را تجزیه کند. در آن طراحی شوم به زعم باطل خودشان می‌خواستند ایران را به پنج بخش تقسیم کنند. در نهایت اما این سیاست انگلیسی-آمریکایی برای رو در رو کردن مسلمانان منطقه به نتیجه نرسید و صدام شکست خورد.

وی ادامه داد: الان باز انگلیس و آمریکا و صهیونیسم همان نقشه شوم را در سر دارند و می‌بینیم که یک بار در شمال غرب و دیروز در شرق کشور چنین اتفاقاتی می‌افتد. چه بسا اگر به موقع برخورد نشود اینها بخواهند در نقاط دیگری از کشور هم از این شیطنت‌ها انجام بدهند. اما مردم ما کاملا مطمئن باشند که خواب دشمنان تجزیه طلب ایران تعبیر نخواهد شد. چرا که ما در سال 59 علی رغم نداشتن آمادگی توانستیم دشمن را شکست بدهیم و یک وجب از سرزمین ما در اختیار دشمن قرار نگرفت. الان که خوشبختانه نیروهای مسلح ما هم آماده‌تر هستند و هم از نظر تجهیزات نظامی و ساختار و سازمان ده‌ها برابر قوی‌تر از آن زمان هستند. اما مردم ما باید هوشیار باشند و در برابر دشمن ایستادگی کنند.

حاجی‌دلیگانی درواکنش به اینکه در بعضی پیام‌ها، نامه‌ها و بیانیه‌ها که طی روزهای اخیر در فضای رسانه‌ای بازتاب داشته نظامیان و ارتشیان به همراهی با معترضان فراخوانده شده‌اند گفت: اینها تحلیل‌هایی نابجاست. ارتشیان، سپاهیان و همه نیروهای مسلح ما در راه دفاع از اسلام، انقلاب و کشورمان ذره‌ای تردید به خودشان راه نخواهند داد. البته مجلس و دولت هم باید وظایفشان در قبال نیروهای مسلح را به خوبی به انجام برسانند. چون آن کسی که برای حفظ تمامیت عرضی کشور جان خودش را در طبق اخلاص می‌گذارد نباید برای مشکلات معیشتی و رفاهی دغدغه داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا برای برخورد با اعتراضات صرفا باید به روش های امنیتی اکتفا کرد یا نیازمند تمهیدات ویژه تری هستیم اذعان کرد: در آن جاهایی که مسائل به صورتی مسالمت‌آمیز بیان می‌شود باید شنیده شود. من به مردم این اطمینان را می‌دهم که آن مشکلات و نارضایتی‌هایی که در زمینه مسائل معیشتی وجود دارد هم در مجلس و هم در دولت مورد بررسی قرار می‌گیرد و مسوولان تراز اول کشور دنبال یافتن راه حل برای خارج کردن مردم از این شرایط هستند. باید این امکان فراهم شود تا مسوولان در یک شرایط آرام این مسائل را دنبال کنند. اما آنجایی که دست به اغتشاش زده می‌شود این ناامنی را هیچ کس نمی‌تواند بپذیرد. تا زمانی که دست به اقدامات امنیت ستیز زده نشود برخوردهای قهری صورت نمی‌گیرد. ولی وقتی به ناموس مردم، اموال عمومی و امنیت جامعه تعدی شود دیگر نمی‌توان با عناصر اغتشاشگر تعارف کرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر درباره اینکه چرا با وجود همراهی شماری از چهره‌های موسوم به سلبریتی یا برخی کنشگران سیاسی با اعتراضات، بسیاری از روحانیون و مراجع تقلید درباره حوادث اخیر کشور سکوت کرده‌اند گفت: تصور می‌کنم برخی‌ها هنوز  عمق مساله را درنیافته‌اند. من خصوصا به علما و مراجع توصیه می‌کنم سخنرانی اخیر سیدحسن نصرالله را حتما چندبار گوش بدهند تا ببینند که در این شرایط چه تکلیفی بر دوش دارند. علمای ما باید بدانند که دشمن چه نقشه‌های شومی را برای ما طراحی کرده است. همه باید بدانند در این مقطع خواص جامعه باید موضع خود را به صراحت بیان کنند. چون این مواضع در تاریخ خواهد ماند و ملت ایران همه موضع‌گیری‌های مثبت و منفی و نیز سکوت افراد را بی پاسخ نخواهد گذاشت و به موقع از خواص با بصیرت تجلیل خواهد کرد و به حال دیگران هم رسیدگی خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز