رئیس جمهور در صحن مجلس شورای اسلامی گفت: امروز به جای واردکننده واکسن، صادر کننده هستیم. دشمن می‌خواست همه زندگی ما حتی آب خوردن به تحریم‌ها بند شود.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه علنی امروز (۱۳ مهر ۱۴۰۱) در دفاع از محمد مهدی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی تعاون،  کار و رفاه اجتماعی گفت: قبل از ورود به بحث وزیر محترم پیشنهادی با توجه به حوادث و قضایای اخیر لازم می‌دانم نکاتی را محضر ملت عزیزمان عرض کنم، ابتدا باید شاکر خداوند برای مردم با بصیرت، اسلام‌شناس و دشمن‌شناس خودمان باشیم که بصیرت خودشان را در دشمن شناسی نشان دادند و دشمن را در این فتنه ناکام گذاشتند.

رئیس جمهور تاکید کرد: حضور میلیونی مردم در صحنه دشمن را ناکام گذاشت. مقام معظم رهبری حقیقتا روز گذشته تحلیل جامعی ارائه دادند که برای همه انسان‌های فهیم و صاحب بصیرت قابل درک و استفاده بود. ایشان تحلیلی نسبت به شرایط دادند که چرا آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه کشور ما توطئه برپا می‌کنند، ایشان فرمودند کشور ما در حال پیشرفت است و این آن نکته‌ای است که ایشان فرمودند. 

وی خاطرنشان کرد: کشور ما علیرغم تحریم‌ها در حال پیشرفت است و تلاش می‌کند تحریم را خنثی کند و رسما دشمن اعلام می‌کند تحریم‌ها علیه ایران شکست خورده است و این جای شکرگذاری دارد. در شرایطی که بعضی از ایالات‌های آمریکا در وضعیت قرمز به سر می‌برند ایران‌ روزهای بدون فوتی کرونا را پشت سر‌گذاشته است. 

رئیسی گفت: امروز به جای واردکننده واکسن صادر کننده هستیم. دشمن می‌خواست همه زندگی ما حتی آب خوردن به تحریم‌ها بند شود که امروز نگاه می‌کنیم علیرغم کاهش نزولات آسمانی و به دست جوانان آب خوزستان مشکلش حل شد و مشکل ۱۷ ساله آب همدان ظرف یکی، دوماه آینده حل می‌شود.

رئیسی ادامه داد: بله در حوزه کشاورزی مشکلات داریم. اما امروز که بیش از یکسال که از کار دولت می‌گذرد، دادن حقوق و دستمزد عقب نیفتاده است. امروز بعد از یازده سال مشکل رتبه‌بندی معلمان حل شد.

وی گفت: همه کارشناسان عقیده داشتند وضعیت تک نرخی شدن دلار حل شود، اگرچه یک الی ۲ ماه تحریم صورت گرفت اما این اصلاح انجام شد و از مردم تشکر می‌کنم که این سختی‌ها را تحمل کردند.

رئیس قوه مجریه بیان کرد: امروز سرمایه به جای روانه شدن به سمت بانک‌ها به سمت پروژه‌‌های بزرگ راهی می‌شود.

وی افزود: کاری که در منطقه انجام شد، چه عضویت در سازمان همکاری‌های شانگهای و چه مجامع دیگر در حال گسترش است و ظرف این یکسال ۵ الی ۶ برابر ظرفیت ارتباطی ما با همسایه‌ها افزایش پیدا کرده است و وقتی دشمن این را می‌بیند دنبال فتنه و بلوا می‌افتد.

رئیس جمهور گفت: فضای کار، امید و تلاش دشمن را ناامید می‌کند و هرکس با قلمش مردم را امیدوار کند، بداند در جهت جمهوری اسلامی است و هرکس با قلمش دشمن را ناامید کند، در جهت تلاش برای دشمن است.

وی ادامه داد: در زمان بسیار نزدیک برنامه هفتم توسعه را به زودی به مجلس تقدیم می‌کنیم. بودجه سال ۱۴۰۲ ظرف زمان قانونی تقدیم مجلس خواهد شد. امروز عزیزان در مجلس و همکاران در دولت به این ضرورت رسیده‌اند که همکاری بین قوا مردم را امیدوار می‌کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: به هیچ عنوان گرفتار حاشیه‌ها نشویم و متن ما مردم است و رسیدگی به کار مردم.

وی با اشاره به جلسه رای اعتماد وزیر کار بیان کرد: وزارت کار از وزارت‌خانه‌های مهم در راستای تحقق عدالت اجتماعی است. این وزارتخانه به دلیل مسائل تعاون، کار و عدالت اجتماعی و هم کسانی که با این وزارت خانه در ارتباط هستند، بسیار مهم است.

رئیس‌جمهور گفت: نسبت به صندوق‌های بازنشستگی کارهای خوبی انجام شد، از آقای عبدالملکی تشکر می‌کنم اما این وزارتخانه کارهای بسیاری دارد که باید از تجربیات پیشینیان استفاده کرد.

رئیسی افزود: آقای زاهدی‌وفا در سال ۱۳۹۰ با دستور مقام معظم رهبری همکاری با الگوی اسلامی و ایرانی داشتند. مدتی که ایشان به عنوان سرپرست فعالیت داشتند تعامل‌خوبی داشتند.

 وی یادآور شد: مجلسی‌های محترم می‌گفتند ایشان در این مدت تماسی با ما نداشتند، گفتم نمی‌خواستند که تصور شود به دنبال عرضه خودشان هستند ایشان می‌خواستند ارتباط سازمانی داشته باشند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: شرط من برای انتخاب همکاران این است که روحیه مبارزه با فساد، روحیه عدالت‌طلبی و پاک‌دستی داشته باشند. زندگی پاک بسیار برای ما بسیار مهم است که باید همکاران داشته باشند. اگر‌ جایی شنیدیم مسئولی پاکدست نبوده است، او را برکنار کردیم که البته اقدامات غیراعلامی هم بسیار انجام دادیم.

وی گفت: آقای زاهدی‌وفا پاکدست است. آقای زاهدی‌وفا مسئله بازنشستگان را بی سروصدا ظرف این مدت حل کردند.

ادامه دارد...

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز