نماینده زاهدان گفت: اگر ما بتوانیم مایحتاج مردم را در حد نیازشان برآورده کنیم، مشکل اشتغال جوانان برطرف شود و به آنها هویت ببخشیم در این صورت طبیعی است که دیگر دشمن جرات نزدیک شدن به کشور ما را نخواهد داشت.

فداحسین مالکی در گفت‌وگو با مرورنیوز، درباره تلاش قدرتهای غربی برای ناامن کردن کشور گفت: ما با فرهنگ غربی‌ها، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها مواجه هستیم. از ابتدای انقلاب تا به امروز همیشه اظهارنظرهای مداخله جویانه و حتی تعرض‌ها و دخالت های بیگانگان در داخل کشورمان را داشتیم. به لحاظ اینکه کشور بعد از انقلاب مسیری را در جهت دستیابی به استقلال طی کرد توانست روی پای خودش بایستد. اما هر جایی که ما نتوانیم با مردم و در کنار آنها باشیم و نتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم آسیب پذیر می‌شویم. 

وی با بیان اینکه الان مهمترین مشکل مردم مساله معیشت آنهاست افزود: متاسفانه دیدیم که در دولت گذشته به چه صورتی برخورد شد و چه اقداماتی انجام شد که معادلات مردم را به هم ریخت. یک شبه ارز چهارهزار و دویست تومانی شکل می‌گیرد و بنزین گران می‌شود و همه چیز به هم می‌ریزد. مسائلی از این دست بهانه به دست دشمن می‌دهد تا بتواند از آن استفاده کند.

 مالکی تصریح کرد: اگر ما بتوانیم مایحتاج مردم را در حد نیازشان برآورده کنیم، مشکل اشتغال جوانان برطرف شود و به آنها هویت ببخشیم در این صورت طبیعی است که دیگر دشمن جرات نزدیک شدن به کشور ما را نخواهد داشت. ما مراحل سختی را از جنگ تحمیلی گرفته تا دوره های سخت تحریم با همین مردم و جوانان طی کرده‌ایم. الان هم باید به گونه‌ای رفتار کنیم که بتوانیم مردم و جوانان را کنار نظام و دولت داشته باشیم. تحق این امر کار بسیار سختی نیست و خیلی راحت می‌تواند اتفاق بیفتد. چون تجربه هم این مساله را نشان داده است. اگر ما بتوانیم چنین هدفی را محقق کنیم طبیعی است که دشمن به هیچ عنوان جرات نمی‌کند تعرضی داشته باشد یا اظهارنظری درمورد ملت ایران داشته باشد.

مالکی در واکنش به اینکه با توجه به ظرفیت ایران برای مسدود کردن راه ترانزیت قاچاق به اروپا و کشورهای پیرامونی بی ثباتی کشورمان چه عوارضی برای دیگر مناطق خواهد داشت گفت: این پرسش خوبی نیست و اینطور القا می‌کند که ما امروز بی ثبات هستیم. حتی با اما و اگر هم نباید چنین فرضیاتی را طرح کرد. من در صحبت‌های قبلی‌ام این کد را به شما دادم که ما در هر کجایی که مشکل داشته باشیم بدخواهان راه نفوذ پیدا می‌کنند. ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای مطرح است. یک قدرت منطقه‌ای که نمی‌تواند با چهار اتفاق پیش پا افتاده و موضوعات نه چندان مهم از قدرتش کاسته و دچار بی ثباتی بشود.

وی ادامه داد: به هرحال الان جمهوری اسلامی ایران یک موقعیت ممتاز منطقه‌ای پیدا کرده و در پیمان شانگهای که خود بزرگترین سازمان سیاسی بین‌المللی است عضویت دارد. کشور ما در معادلات بین‌المللی جلوی زیاده‌خواهی‌های برخی کشورها از جمله آمریکا و اسراییل می ایستد که همه اینها نشان می‌دهد که آنها ثبات و پیشرفت ما را نمی‌خواهند. آنها سعی می‌کنند این موقعیت را تضعیف کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز