رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در اغتشاشات اخیر علاوه بر مسئله نظام، قرآن و حسینیه را آتش زدند.

به گزارش مرورنیوز، محمدرضا پورابراهیمی امروز ۲۶ مهرماه در نشست با هیئت مدیره اتاق اصناف کرمان با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط اتاق اصناف با کشور اظهار کرد: کرمان به لحاظ جایگاهی که دارد می تواند نقش ایفا کند و باید از ظرفیت اتاق اصناف کشور استفاده شود و آمادگی همکاری با اتاق اصناف را داریم.

وی در ادامه افزود: در حوادث اخیر کشور فضای خاصی از جهت ایجاد جنگ تمام عیار رسانه ای شکل گرفته و هجمه سنگین تبلیغاتی، فضای مجازی و رسانه های خارجی علیه کشور ما انجام می شود.

پوراراهیمی تصریح کرد: مشخص است دارند برنامه ریزی می کنند و تمام قد در فضای رسانه ای می تازند و تعدادی از جوانان ما که معتقدیم ۹۵ درصدشان فرزندان ما هستند، فریب خوردند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه ما در جهاد تبیین کاهلی و کوتاهی کردیم و از خانه خودمان شروع نکردیم، گفت: برخی از این افراد حاضر در اغتشاشات روحیه پاکی دارند و با صحبت متوجه می شوند و معتقدیم نباید فضا امنیتی شود و جنس فضا، اقناعی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده کرمان و راور در مجلس، وی ادامه داد: در این شرایط وظیفه اصناف ما خیلی سنگین است زیرا برنامه ریزی فاز دوم دشمن حرکت از اغتشاشات خیابانی به سمت اعتصاب های اقشار و گروه های مختلف است و اصناف در این زمینه نقش مهمی دارند.

پورابراهیمی تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر علاوه بر مسئله نظام، قرآن و حسینیه را آتش زدند و می گوئیم شاید افرادی با یک شخص مشکل داشته باشند اما اسلام، تفکر شیعه و امام حسین علیه السلام که تمام نمی شود و اغتشاشگران با رفتن به سراغ مقدسات ماهیت خود را نشان دادند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه یکسری کارها فرهنگی و گفتمانی است و باید اتاق اصناف در این حوزه کار کند، افزود: کرمان دیگر کرمان قدیم نیست و کرمان حاج قاسم و پایگاه مقاومت اسلامی است و سرویس های خارجی به شدت روی کرمان تمرکز دارند لذا باید مراقب باشیم.

وی اظهار کرد: اصناف کرمان افراد متدین و اخلاق مدار هستند و اگر جائی گلایه و موضوعی دارند، باید پذیرفته و حل شود و آماده همکاری برای حل مشکلات هستیم و اگر می خواهیم کسی از شرایط سوءاستفاده نکند، وظیفه داریم برای حل مسائل کار کنیم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه اگر ابهام و اشکالی وجود دارد، باید توضیح داده، روشنگری و باید بحث ها باز شود، گفت: طرف مقابل ما کسانی هستند که همه چیز را می دانند و علیه انقلاب، دین و نظام کار می کنند. مردم طرف ما نیستند، اینها تعداد معدودی هستند که همه مسائل را می دانند و این کارها را می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر خیلی ها بر ناقوس نا امیدی می دمند، گفت: بزرگ ترین مسئله برای انسان نا امیدی است و این در حالی است که فضای کشور کاملا متفاوت است و نماگرهای اقتصادی رو به بهبود است و البته زمان می برد تا نتیجه را ببینیم اما در مجموع تغییر نماگرهای اقتصادی به سمت بهبودی پیش می رود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز