نماینده تهران گفت: با کسانی که با مرتضوی کار کردند صحبت کردم و من نگران آن هستم که ایشان تا حدی اهل لابی‌گری و قبیله‌گرایی باشد و احساس می‌کنم که بنابر شنیده‌ها، صدها پست مدیریتی صندوق‌ها و شرکت‌های اقماری وزارتخانه تغییر کند و تخصص محوری مورد توجه نباشد.

به گزارش مرور نیوز ، روح الله ایزدخواه ،نماینده مردم تهران در مجلس در مخالفت با صولت مرتضوی به عنوان وزیر پیشنهادی اظهار کرد: علت اول مخالفت بنده بحث جوان‌گرایی است. رهبر انقلاب چند سال پیش از این در پاسخ به برخی اعتراض‌ها و مطالبات جوانان گفتند که «بروید دنبال دولت جوان انقلابی»! اما امروز در این دولت و به خصوص در زمینه وزارت، شاهد جوانگرایی نیستیم. متوسط سن دولت قبل ۶۷ سال بود و در دولت فعلی چند وزیر زیر ۴۵ سال سن دارند، چرا به جوانانی که تحصیلات عالیه و سابقه اجرایی دارند و همچنین به انبوه چالش‌ها مسلط هستند و شبکه پژوهشگران و نخبگان را در کنار خود داشته و همچنین دسترسی به منابع علمی روز دنیا و تجارب کشورهای دارند میدان داده نمی‌شود. البته رئیس جمهور قائل به حضور جوانان است و این موضوع را ثابت کرده اما با راهبرد رهبری فاصله داریم. ما در گام دوم انقلاب نیاز به تغییر رویکردها داریم و اگر قرار نیست رویکرد تحولی نداشته و با دست فرمان قبلی حرکت کنیم، نباید انتظار عدم نارضایتی مردم داشته باشیم.

وی اضافه کرد: برخی ادغام‌ها در وزارت کار و تعاون اشکال داشته است و وزارت تعاون از زمان ادغام بسیار بیشتر به فراموشی سپرده شده است. در حالی که روح اقتصاد مقاومتی است اما متأسفانه دولت و مجلس به آن نمی‌پردازند. ۳۰ درصد از منابع خصوصی‌سازی به دست تعاونی‌ها باید مدیریت شود اما اصلا به این نقطه نرسیدیم و این درحالی است که نوک پیکان اقتصاد مقاومتی بخش تعاونی است. آقای مرتضوی باید بگویند در این حوزه چه برنامه دقیقی دارند.

ایزدخواه با اشاره به سوابق اجرایی مرتضوی گفت: وزارتخانه کار علاوه بر سابقه باید به فرد متخصصی که در حوزه مدیریت کار و تامین اجتماعی تامل داشته سپرده شود و این ویژگی در صولت مرتضوی نیست. به ویژه اینکه ما به چنان شرایطی در مدیریت صندوق‌های بازنشستگی رسیدیم که ممکن است در سال‌های آتی نیمی از بودجه را برای حفظ این صندوق‌ها اختصاص دهیم و در این رابطه نیاز به یک متفکر داریم تا بتواند چالش‌ها را حل کند، همچنین مسئله قانون کار و کارگری هم نیاز به شجاعت و تشخیص دارد و باید کسی وارد این حوزه شود که سال‌ها کار کرده باشد.

نماینده مردم تهران در ادامه مخالفت با وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی پست وزارت کار گفت: باید دید نظر نمایندگان در مورد سفرهای استانی که حوزه اجرایی آقای مرتضوی است راضی بودند و تعامل داشتند یا خیر! با کسانی که با مرتضوی کار کردند صحبت کردم و من نگران آن هستم که ایشان تا حدی اهل لابی‌گری و قبیله‌گرایی باشد و احساس می‌کنم که بنابر شنیده‌ها، صدها پست مدیریتی صندوق‌ها و شرکت‌های اقماری وزارتخانه تغییر کند و تخصص محوری مورد توجه نباشد.

ایزدخواه تصریح کرد: مسئله تعامل وزارت کار با سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد مهم است. اشتغال امر اصلی این وزارتخانه است اما وزارت کار تا کنون منفعل‌ترین بخش کشور در این حوزه بوده است. امیدواریم نمایندگان نگویند وقت کم است و سه وزیر پیشنهادی تاکنون مطرح شده و رفتند. باید در رای دادن خدا را در نظر گرفت و برخی ملاحظات را کنار گذاشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز