سخنگوی دولت گفت: دولت تصمیم گرفت اقدامات حقوقی لازم را برای جرائمی که برخی مقامات خارجی در حمایت از اقدامات تروریستی داشتند و همچنین آموزش‌هایی که برخی رسانه‌های معاند می‌دادند، انجام دهند که این اقدامات اجرایی خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه (27 مهر) هیات دولت با بیان اینکه از مجلس برای حسن اعتماد برای رای به آقای مرتضوی تشکر می‌کنیم، گفت: او در مسئولیت قبلی خوب عمل کرد و سفرهای استانی و اجرای آن را دنبال می‌کرد و امیدواریم در جایگاه جدید موفق باشد. 

وی افزود: در جلسه امروز پیرو گزارش وزیر اطلاعات درباره پشت پرده هایی که سعی در موج سواری برخی اعتراضات داخلی داشته و آشوب آفرینی داشته باشند، ارائه شد و دولت تصمیم گرفت اقدامات حقوقی برای این جرائمی که برخی مقامات خارجی در حمایت از اقدامات تروریستی و آموزش‌ها که برخی رسانه‌های معاند داشتند، انجام دهند که این اقدامات اجرایی خواهد شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: با توجه به کثرت برخی اقدامات تروریستی و تجزیه طلبانه و مداخله‌جویانه و بر خلاف حقوق بشر که از سوی برخی مقامات کشورهای و با برخی رسانه‌های معاند و با حمایت آنان انجام شده بود، بزودی ایران اقدام متقابل را انجام خواهد داد و جریان آن از سوی وزارت خارجه اعلام خواهد شد.

بهادری جهرمی با اشاره به گزارش وزیر جهاد کشاورزی به هیأت وزیران، بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون خرید گندم از خارج به نسبت مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش داشته و این یکی از نتایج حمایت دولت از کشاورزان بوده است. 

وی با بیان به اینکه وزیر ورزش و جوانان از توافق میان این وزارتخانه و آموزش و پرورش خبر داد، گفت: طبق این توافق تمامی قهرمان‌های ورزشی که هنوز به خدمت سربازی نرفته‌اند، بدون سقف و استثنا می‌توانند به عنوان دبیران ورزشی دوره خدمت خود را طی کنند و این نوعی کارآفرینی و مشکل آنان در حوزه سربازی را حل خواهد کرد. 

سخنگوی دولت اظهار کرد: طبق مصوبه روز یکشنبه‌ دولت، شرکت‌های فعال در بورس و شرکت‌های دارای شفافیت بیشتر می‌توانند به‌عنوان جایگزین مالیات در سال جاری و یا سال آینده، حمایت‌هایی از شرکت‌های دانش بنیان داشته باشند و می‌توانند قراردادها و در زمینه فعالیت خود از این شرکت‌ها حمایت کنند که این اقدام جایگزین مالیات آنها خواهد شد. 

وی خاطرنشان کرد: اصلاح آیین نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی در جلسه امروز به تصویب رسید که به موجب آن مدیریت و مؤسس آموزشگاه با مدرک دیپلم می‌تواند اخذ مجوز کند.

وی درباره حضور روز گذشته‌اش در دانشگاه علامه طباطبایی و گفت‌وگو با دانشجویان این دانشگاه گفت: حضور دولتمردان در مجموعه‌های مردمی و به ویژه دانشگاه‌ها، از تکالیف آنان است و حضور در بین مردم و دانشجویان از تاکیدهای رئیس‌جمهور بوده است. امروز هم رئیس‌جمهور تأیید کردند که اعضای دولت در جمع مردم به‌مانند سفرهای استانی حضور یابند و این حضور ادامه یابد. یکی از شعارهای این دولت، برداشتن دیوارهای بین دولت و مردم بود و این رویه ثابت ماست.

بهادری جهرمی ادامه داد: روز گذشته جلسه خوبی با دانشجویان دانشگاه علامه داشتیم و افراد با سلایق مختلف سوالات خود را بیان کردند و مباحثه داشتیم. در ابتدا به من اطلاع دادند برخی دانشجویان سلیقه گفت‌وگو را نپسندیدند و خواستند تجمع محدودی در مجاورت ساختمان برگزاری جلسه داشته باشند، و من بعد از این جلسه خواستم که میان آنها برویم و رفتم و گفتم هرکسی هر سوالی دارد را پاسخگو هستم و با آنان هم گفت‌وگو کردم. 

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: ما اعلام کردیم که در هر دانشگاهی می‌توانیم حضور یابیم و خط قرمزی هم برای سوالات نداریم و روز گذشته جلسه خوبی داشتیم. برخی رسانه‌های معاند به اعلام روایت‌های دروغین عادت دارند و این چیز جدیدی نیست و این حضور ادامه خواهد داشت.

وی گفت: وزیر ورزش در جلسه امروز هیات دولت خبر خوشی داد مبنی بر اینکه توافقی بین وزارت ورزش و آموزش و پرورش منعقد شده است که طبق آن تمامی قهرمانان ورزشی که هنوز خدمت سربازی انجام نداده‌اند بدون استثنا و بدون سقف می توانند در همان منطقه‌‌ای که فعالیت دارند به عنوان معلمان ورزشی و دبیران ورزشی دوره خدمت سربازی خودشان را طی کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز