وزیر خارجه کشورمان اعلام کرد امروز تا ساعاتی دیگر حداقل ۴ نهاد و ۱۵ مقام غربی به لیست سیاه تروریستی و تحریمی ایران اضافه می‌شوند.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان  در حاشیه بازدید از خانه بیماران پروانه‌ای اظهار کرد: تا ساعاتی دیگر حداقل ۴ نهاد و ۱۵ مقام غربی که در موضوع تحریم‌ها و تشویق خشونت و افراطی‌گری در وقایع اخیر ایران نقش داشته‌اند به لیست سیاه تروریستی و تحریمی ایران اضافه خواهند شد و به زودی جزئیات این موضوع از سوی وزارت خارجه اعلام خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه از تمام ظرفیت دیپلماتیک‌مان برای حل مشکلات بیماران پروانه‌ای و کمک به کم کردن آلام آنها و بهبود وضعیت آنها استفاده خواهیم کرد، افزود: در بین این عزیزان علی رغم وضعیت سختی که با آن روبرو هستند، افراد تحصیلکرده و هنرمند وجود دارد. بیمارانی که در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند و این موضوع برای بنده جالب بود.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آقای بورل اعلام کرده که اروپا باغ است و دیگر نقاط جهان جنگل است، گفت: آنچه که امروز از سوی اروپا و آمریکا به عنوان موضوع حقوق بشر یاد می‌شود ابزاری بیش برای پیشبرد خواسته‌ها و اهداف آنها نیست و آنها در ارتباط با این موضوعات برخوردها و استانداردهای دوگانه‌ای دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز