سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل، امروز با حضور در بیت آیت‌الله عبدالله جوادی آملی با این شخصیت حوزوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

​به گزارش مرورنیوز ، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل، امروز با حضور در بیت آیت‌الله عبدالله جوادی آملی با این شخصیت حوزوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار با تاکید بر اینکه مردم ستون دین هستند و باید راحتی و آسایش آن‌ها برای همه ما اصل باشد، اظهار کرد: ایران کشوری بزرگ و دارای مردمی بزرگ و بزرگ‌زاده است، اما باید توجه داشت که ما در میدان مین هستیم و دشمن پشت دیوار است و این وظیفه همگان را سنگین می کند تا دست از اختلافات سیاسی و جناحی بردارند و بر کمک به مردم متمرکز شوند.

وی با اشاره به نامه امیرالمومنین در نهج البلاغه بیان کرد: حضرت امیر در نامه خود به مردم مصر خطاب می کند که نگویید چون مالک اشتر استاندار ما است و استاندار خوب و رهبر خوبی است، همین کفایت است، بلکه بدانید «مَنْ نَامَ لَمْ یُنَمْ عَنْه»ُ اگر کسی بخوابد، دشمن بیدار حمله می‌کند، شما وظیفه دارید که همیشه بیدار باشید.

آیت‌الله جوادی آملی در خطاب به مسئولین امنیتی کشور با تاکید بر حفظ هوشیاری و بیداری در مقابل دشمنان تصریح کرد: امیرالمومنین در نامه دیگری می فرماید اگر میخواهید بخوابید مانند آنکه در زمان روزه و نماز، آب را مضمضه می‌کند اما آب را فرو نمی برد، خواب را هم در چشمان خود مضمضه کنید نه اینکه بخوابید! «لَا تَذُوقُوا النَّوْمَ‌ إِلَّا غِرارا او مَضْمَضَة»، اگر خواب انسان به این اندازه باشد در هنگام خطر فورا بیدار می شود.

استاد سطوح عالی حوزه عنوان کرد: اصل این است که دین، آیین، نظام و پایگاه ما حق است و لذا ما نگران نیستیم، اما مسئولین هم باید بیدار شوند و جلوی بی‌عرضگی‌ها، اختلاس‌ها، خیانت‌ها، نجومی‌ها و باندبازی‌ها گرفته شود تا خطری کشور را تهدید نکند در غیر این صورت این گرفتاری‌ها همچنان خواهد بود.

وی با تاکید بر تولید و اشتغال اظهار کرد: با کمیته امداد نمی شود کشور را اداره کرد بلکه باید با تولید و اشتغال، ضمن حفظ آبرومندی برای زندگی مردم، فقر را ریشه کن کرد تا همه کریمانه بر سر سفره خود بنشینند، چرا که پیامبر گرامی اسلام نیز می فرماید خدایا بین ما و نان ما جدایی میانداز که اگرنان نبود، نه روزه مى‌گرفتیم و نه نماز مى‌خواندیم و نه فریضه‌هاى پروردگارمان را انجام مى‌دادیم.

آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر پیشگیری در حل مسائل کشور باید به عنوان اولویت دنبال شود، اضافه کرد: ما یک «بهداشت» داریم و یک «درمان»؛ «بهداشت» همان حرف صحیح، عمل صحیح و اقدام های پاک امینانه است که موجب پیشگیری خیلی از مشکلات کشور می شود و سپس کسی که مریض شد و تزریقاتی شد، باید «درمان» نیز باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز