رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دستان اختاپوسیِ این دولت استعمارگر یکی پس از دیگری در کشورها در حال قطع شدن است و راز فتنه‌انگیزی‌های آمریکا و دنباله‌های منطقه‌ای آن علیه ملّت ایران در این نکته نهفته است.

به گزارش مرور نیوز، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور پیامی به‌ مناسبت فرا رسیدن ۱۳ آبان روز دانش‌آموز تأکید کرد : ١٣ آبان ، روز ملّی مبارزه با استکبار در سه مقطع مهم تاریخی، به‌ عنوان نیرو محرکه‌ حرکت‌های مردمی به سوی انقلاب اسلامی ایران عمل کرده است.

متن پیام سرلشکر باقری به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

13 آبان، روز ملّی مبارزه با استکبار در سه مقطع مهم تاریخی، به‌ عنوان نیرو محرکه‌ حرکت‌های مردمی به سوی انقلاب اسلامی ایران عمل کرده است.

یکی در سال 1343 که تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه رقم خورد، دیگری در سال 1357 با کشتار دانش‌آموزان توسط عمّال رژیم سرسپرده آمریکا ثبت شد و بالاخره سال 1358 که لانه جاسوسی آمریکا تسخیر شد. این سه رویداد اگرچه در فاصله زمانی 15 ساله اتفاق افتاده، اما هر سه حرکت، پیش برنده و منشأ شکل‌گیری هویتی ماندگار به نام انقلاب اسلامی شد.

این روز بزرگ را به ویژه به دانش‌آموزان عزیز و آینده‌سازان کشور تبریک می‌گویم. اگر چه از انقلاب استقلال‌طلبانه و ضد استکباری ملّت ایران که منجر به اخراج آمریکا و دولت وابسته به او شد، ۴۴ سال می‌گذرد، اما این انقلابِ الهام‌بخش، اکنون توانسته است هژمونیِ پوشالی آمریکا را در منطقه و جهان به چالش بکشد.

دستان اختاپوسیِ این دولت استعمارگر یکی پس از دیگری در کشورها در حال قطع شدن است، به‌گونه‌ای که امروز دیوارهای حیاط خلوت آمریکا هم در حال فرو ریختن است. مؤسسات، نظریه‌پردازان و استراتژیست‌های شناخته شده آمریکایی برای افول این کشور، روز شمار تعیین کرده‌اند و با اذعان به اینکه نظم جهان تک قطبی به رهبری آمریکا، روزهای پایانی خود را سپری می‌کند، خبر از جهان چندقطبی در آینده نزدیک می‌دهند که جمهوری اسلامی ایران یکی از بازیگران مؤثر آن است.

راز فتنه‌انگیزی‌های آمریکا و دنباله‌های منطقه‌ای آن علیه ملّت ایران در این نکته نهفته است.

اندکی صبر، سحر نزدیک است.

سرلشکر محمد باقری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز