وزیر امور خارجه با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی‌اش با بورل با بیان اینکه آمریکا باید سیاست یک بام و دو هوا را متوقف کرده و اراده واقعی نشان دهد، گفت: مجددا بر آمادگی ایران برای جمع بندی مذاکرات در اسرع وقت تأکید کردم‌.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (پنجشنبه) ۱۲ آبان ماه در یک رشته توئیت به گفت‌وگوی تلفنی دیروزش با «جوزپ» بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اشاره کرد و نوشت: در مکالمه سازنده با جوزپ بورل، پیام‌های تبادل شده در مورد مذاکرات وین را بررسی کرده و مجددا بر آمادگی ایران برای جمع بندی مذاکرات در اسرع وقت تأکید کردم‌.

وی افزود: آمریکا می‌بایست سیاست یک بام و دو هوا را متوقف کرده و اراده واقعی نشان دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین تأکید کرد: کاملا متعهد به تامین حقوق ملت ایران هستیم.

علی باقری معاون وزیر امور خارجه دیروز در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران از ارسال ابتکارات ایران درباره مذاکرات وین به انریکه مورا خبر داده بود و گفت: در روزهای گذشته ابتکاراتی را با هدف پیشبرد و جمع‌بندی مذاکرات وین به هماهنگ کننده مذاکرات ارسال کرده و امیدواریم این ابتکارات زمینه ساز تحرکی جدید در عرصه مذاکرات باشد. 

امیرعبداللهیان در توئیت دیگری خاطرنشان کرد: همچنین مجددا موضع کاملا روشن خودمان در مورد جنگ اوکراین را بیان کردم: جنگ راه‌حل نیست.در عین حال اتهامات بی‌اساس و ساختگی هستند.

وزیر خارجه افزود: با اشاره به مواضع EU3 (سه کشور اروپایی) و آمریکا در خصوص حقوق بشر در ایران، قویا هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی ایران را رد کردم‌.

وی ایران را لنگرگاه ثبات در منطقه خواند.

امیرعبداللهیان

 

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی دیروز عصرش با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: نظرات خود را با رویکردی سازنده و رو به جلو به طرف آمریکایی ارائه کردیم.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ۲۸ مهر ماه به ابتکار طرف اروپایی تلفنی گفت‌و‌گو و تبادل نظر کردند. وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با بورل گفت: مخالف جنگ هستیم و تحویل پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ با اوکراین را قویاً رد می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز