وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توئیترش نوشت: اقدام تروریستی و‌ هدف قرار دادن انسان‌های بیگناه در استانبول را به شدت محکوم می‌کنیم.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) ۲۳ آبان ماه در واکنش به اقدام تروریستی عصر دیروز در استانبول در صفحه توئیترش نوشت: ضمن ابراز تسلیت و همدردی با دولت و ملت دوست و برادر ترکیه، اقدام تروریستی و‌ هدف قرار دادن انسان‌های بیگناه در استانبول را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی افزود: تروریسم مذموم و محکوم است هم در تقسیم هم شاهچراغ و هر جای عالم.

توئیتر امیر عبدالهیان-تقسیم

 

پیش از این نیز ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه این اقدام تروریستی را محکوم کرده و گفته بود: هرگونه اقدام تروریستی که امنیت کشور و ملت ترکیه را هدف قرار دهد، شدیدا محکوم می‌کنیم.

کنعانی با اعلام اینکه در‌ کنار دولت و ملت دوست و برادر جمهوری ترکیه هستیم‌، ضمن طلب رحمت و مغفرت الهی برای جان باختگان و شفای عاجل برای مجروحان، با دولت و ملت ترکیه بویژه خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد.

به گزارش فارس، در پی اقدام تروریستی عصر دیروز در ترکیه ۶ نفر کشته و ۸۱ تن دیگر زخمی شدند. وزیر کشور ترکیه نیز با اعلام خبر بازداشت یک زن به‌عنوان عامل بمب‌گذاری در استانبول، گروهک «پ.ک.ک» را مسئول این انفجار خواند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز