نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: تجزیه طلبی در این استان جایگاهی ندارد و مردم سیستان و بلوچستان مظهر وحدت هستند.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری امروز در جمع سران طوایف و معتمدین و مردم خاش، اظهار کرد: مشکلات و مالیات در استان‌های مختلف وجود دارد اما سیستان و بلوچستان به علت عقب ماندگی تاریخی و ظلم ستم‌شاهی در شاخص ها عقب تر است هر چند رشد و پیشرفت‌ها زیاد است و ایران کنونی ایران گذشته نیست، یک قدرت منطقه ای بوده و در مسیر پیشرفت قرار دارد.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه افزود: حرکت در کشور اصلاحی است، ظرفیت‌های مختلف از جمله قانون اساسی و رهبر معظم انقلاب را داریم و کشور بن بست ندارد بلکه مسیری رو به پیشرفت در مقابل ما است اما پیگیری درخواست ها کجا و راه انداختن اسباب ناامنی کشور کجا و من یقین دارم هیچکس از شما راضی به تخریب و آسیب به اموال عمومی و خصوصی نیست.

 

بیشتر بخوانید:

سیستان و بلوچستان رنگین کمان قومیتی و مذهبی است/ پیام مردم استان را به رهبرانقلاب دریافت کردیم

 

وی گفت: درخواست انتقاد و طرح مسئله یک باب و ایجاد اغتشاش و تعرض به مردم و اموالشان باب دیگر و مقوله دیگری است و دومی کار دشمن است و عده ای هم ممکن است فریب خورده و به دام دشمن بیفتند.

این مسؤول ادامه داد: در کشور ما مباحثی مانند آزادی زندانی ها و نمونه مختلف شنیده می‌شود ولی آیا در دوران رژیم ستم شاهی فضایی برای اعتراض و مطالبه وجود داشت؟ گفتمان و گفتگو و مباحثه خوب است و باید مباحثه شود و با دوستان قبل انقلاب صحبت کنید که وضعیت ۴۳ سال انقلاب در حوزه ‌های مختلف اهل سنت چه تفاوتی با گذشته داشته است.

وی تاکید کرد: تجزیه طلبی در این استان جایگاهی ندارد و مردم سیستان و بلوچستان مظهر وحدت هستند، هزاران شهید داده‌اند برای حفط کشورشان و اکر کسی گفته شاید خواسته نفوذی‌ها را بگوید و کسانی که از بیرون آمده و پول گرفته اند و شناسنامه ندارند و اگر کسی به شما گفته اشتباه کرده زیرا شما مظهر غیرت و جوانمردی هستید.

حاج علی اکبری افزود: اتفاقات این مباحث اخیر مقام معظم رهبری را رنجاند و ایشان خواستار بررسی شدند و مرزبندی مذهبی وجود ندارد وقتی جوان شیعه را آنگونه می‌سوزانند ناراحت می‌شوید و وقتی هم به یک بلوچ آسیب وارد می‌شود ما نگران می‌شویم.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کرد: در خصوص کسانی که ثابت شود بی‌گناه و به علت خطای انسانی کشته شده اند شهید اعلام شده و این در تدابیر نظام است که در حال انجام است و امیدواریم با بصیرت و روشن بینی اوضاع کاملا به شرایط عادی برگردد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: اخلاق خوب و سنت‌های خوب خود را حفظ کنید چرا که اگر ناامنی ایجاد شد به نفع هیچکس نیست و باید وحدت و همبستگی را حفط کنید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز