حسین امیرعبداللهیان و السید بدر البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان پس از دو دور گفت و گوهای دوجانبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی به سوالات آنان پاسخ دادند.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان و السید بدر البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان پس از دو دور گفت و گوهای دوجانبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی به سوالات آنان پاسخ دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست خبری اظهار داشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اقدام غیرسازنده‌ای را در پایان هفته گذشته انجام داد در حالی که دو هفته پیش هیاتی متشکل از مقامات وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی به وین سفر کردند، در خصوص همکاری نیرومندتر آژانس و ایران توافق کردند و دیدار سازنده‌ای را با رافائل گروسی مدیرکل آژانس انجام دادند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ادامه داد: با این وجود به یکباره در راستای تاثیرگذاری بر محیط داخلی و همچنین اعمال فشار حداکثری و در تداوم سیاست این روزهای به‌شدت ریاکارانه ایالات متحده آمریکا، قطعنامه‌ای را علیه جمهوری اسلامی ایران روی میز گذاشتند و بار دیگر از آژانس سوء‌استفاده سیاسی کردند.

امیرعبداللهیان گفت: ما اقدام متقابل و موثر را انجام می‌دهیم در عین حالی که به حقوق بین‌الملل و تعهدات بین‌المللی‌ خود پایبند خواهیم ماند.

 

از تلاش عمان برای رفع تحریم ناعادلانه علیه ایران تشکر می کنیم

امیر عبداللهیان در ادامه با اشاره به رایزنی های امروز با همتای عمانی خود اظهار داشت: ما امروز موضوعات مختلف مناسبات دوجانبه را مورد بررسی قرار دادیم و آخرین توافقات آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور ایران و سلطان هیثم بن طارق پادشاه عمان مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: بسیار خرسندیم که توافقات و نیت و اراده رهبران دو کشور به سرعت در ابعاد مختلف از جمله در نمودار همکاری‌های اقتصادی و تجاری رشدی فزاینده را نشان می‌دهد.

وزیر امور خارجه بیان کرد: ما از تلاش‌های سازنده سلطنت عمان در کمک به رفع تحریم‌های ناعادلانه علیه ایران تشکر می‌کنیم و تلاش‌های این کشور را برای رسیدن به گام‌های نهایی توافق را ارج می‌نهیم.

 

شناورهای بدون سرنشین کشورهای بیگانه مشکلات منطقه را مضاعف کرده‌اند

رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه معتقد هستیم که کشورهای منطقه توانایی حفظ صلح و امنیت در منطقه را دارند، اظهار داشت: ما حضور نیروهای خارجی در منطقه را تهدید صلح و ثبات منطقه می‌دانیم و باور داریم که نیروهای خارجی نظامی امروز  در منطقه خلیج‌فارس و دریای عمان تهدیدی برای امنیت انرژی در منطقه شده‌اند.

امیر عبداللهیان تاکید کرد: هم اکنون تعداد زیادی از شناورهای بدون سرنشین متعلق به کشورهای خارج در آب‌های خلیج‌فارس و درمان عمان در حال تردد هستند و مشکلات امنیتی منطقه را مضاعف کرده‌اند.

در حال تکمیل...

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز