العربی الجدید اعلام کرد که علی سلاجقه معاون رئیس جمهور ایران در حاشیه نشست تغییرات آب و هوایی در شرم الشیخ مصر با عباس کامل رئیس سازمان اطلاعات این کشور دیدار داشته است.

به گزارش مرور نیوز، العربی الجدید اعلام کرد که علی سلاجقه معاون رئیس جمهور ایران که اخیرا برای شرکت در نشست تغییرات آب و هوایی در شرم الشیخ به مصر سفر کرده است در حاشیه این نشست دیداری غیرعلنی با عباس کامل رئیس سازمان اطلاعات این کشور داشته است.

در این دیدار دو طرف پیام های مثبتی به هم داده‌اند و عباس کامل تاکید کرده است که موضع قاهره عدم پیوستن به هرگونه ائتلاف سیاسی و یا نظامی علیه ایران است.

علی سلاجقه نیز با اشاره به امکانات و شرایط به وجود آمده تاکید کرد که تهران خواهان ایجاد روابط با قاهره و گسترش همکاری با این کشور است.

معاون رئیس جمهور همچنین از مسئولان مصری خواسته است که ساز وکارهایی برای تسهیل روند ورود ایرانیان به مصر و گردشگری دینی میان دو کشور ایجاد کنند.

دو طرف همچنین درخصوص بحران های یمن، سوریه و نوار غزه در سایه روابط تهران با این کشورها و گروه های مقاومت تبادل نظر کردند.

علی سلاجقه همچنین پیام شفاهی ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران را به عبدالفتاح سیسی همتای مصری خود منتقل کرد.

پیش از این وزارت خارجه مصر نیز اعلام کرد که علی سلاجقه در حاشیه نشست شرم الشیخ با سامح شکری، وزیر خارجه مصر دیدار و گفت وگو کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز