رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بر آمادگی ایران برای تسریع در ایجاد کارگروه مشترک نظامی با پاکستان تاکید کرد.

به گزارش مرور نیوز، سرلشکر باقری در گفت وگوی تلفنی  با ارتشبد ساحر شمشاد میرزا، انتصاب وی را به عنوان ریاست کمیته مشترک فرماندهان ارتش پاکستان تبریک گفت.

وی با اشاره به روابط حسنه نیروهای مسلح دو کشور از گذشته تا به حال و روند رو به توسعه همکاری‌های دفاعی و امنیتی به ویژه در ارتقای تحکیم امنیت مرز مشترک، آمادگی کامل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در خصوص سرعت بخشیدن به پیشنهاد ژنرال ندیم رضا  رئیس سابق کمیته مشترک فرماندهان ارتش پاکستان مبنی بر ایجاد کارگروه مشترک نظامی دو کشور را اعلام نمود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین دیدارهای متقابل فرماندهان عالی رتبه و بهرهگیری از ظرفیت‌های آموزشی، عملیاتی، امنیتی و فنی فیمابین را نشان از جدیت دو کشور در توسعه همکاریها در چارچوب منافع ملی ارزیابی کرد.

در ادامه ارتشبد ساحر شمشاد میرزا ضمن تشکراز تبریک و حسن توجه سرلشکر باقری، مرز مشترک دوکشور را مرزصلح و دوستی نامید و اعلام کرد جمهوری اسلامی پاکستان همواره حامی منافع جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی و بخصوص درمسئله انرژی هسته ای بوده و هیچ مانعی برای گسترش تعامل دوجانبه وجود ندارد.

وی تسریع در فعال شدن کارگروه مشترک نظامی دوکشور را از اولویت‌های ارتش پاکستان دانست و از حمایت‌های بی دریغ رهبری جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسئله کشمیر قدردانی کرد.

این مقام مسئول در ارتش پاکستان در پایان درخواست کرد سلام وی را به رهبرمعظم انقلاب، رئیس جمهور و ملت ایران تقدیم نماید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین در این گفتگو راه اندازی بازراچه‌های مرزی را گام موثری در تعمیق امنیت مرزهای دوجانبه ارزیابی کرد و در عین حال خواستار افزایش نیروهای مرزبانی ارتش پاکستان شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان از ارتشبد ساحر شمشاد میرزا برای سفر به تهران دعوت کرد.