وزیر خارجه در دیدار با روسای هیئت‌های ٧ کشور آفریقایی شرکت‌کننده در کنگره بین المللی زنان تأثیرگذار، گفت: دولت ایران بر توسعه همکاری‌ها با قاره آفریقا به ویژه در حوزه اقتصادی تاکید دارد.

به گزارش مرور نیوز، رؤسای هیئت‌های ٧ کشور آفریقایی شرکت‌کننده در کنگره بین المللی زنان تأثیرگذار با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کردند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در ادامه دیدار مقامات شرکت کننده در اولین کنگره بین المللی زنان تأثیر گذار با وی، روز گذشته به طور جداگانه با رؤسای هیئت‌های ٧ کشور آفریقایی شرکت کننده در این کنگره شامل وزیر صنایع و تجارت زیمبابوه، وزیر زنان و خانواده از کشورهای سنگال، گینه بیسائو، بورکینوفاسو، نیجریه و کامرون و هم‌چنین فرماندار منطقه کوناکری از کشور گینه کوناکری دیدار و گفتگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی در این دیدارها بر توسعه مناسبات و روابط فیمابین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای قاره آفریقا تصریح و بر ظرفیت‌های بالا برای توسعه روابط دوجانبه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه همچنین خاطر نشان ساخت که دولت جمهوری اسلامی ایران بر توسعه همکاری‌ها با قاره آفریقا به ویژه در حوزه اقتصادی تاکید جدی دارد.

رؤسای هیئت‌های شرکت‌کننده در این کنگره، ضمن تاکید بر تداوم برگزاری این نشست‌ها، جایگاه برجسته بانوان ایرانی را ستودند.

 

دیدار وزرای جوانان و خانواده، آموزش و پرورش، آموزش عالی نیکاراگوئه با امیرعبداللهیان

 

امیرعبداللهیان در دیدار هیئت ۶ نفره زنان، شامل وزرای کشور، خانواده، آموزش و پرورش، جوانان، بهداشت و آموزش عالی نیکاراگوئه با ایشان، بر اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران با آمریکای لاتین و نیکاراگوئه تاکید کرد.

رامونا رودریگز، وزیر آموزش عالی و رئیس دانشگاه خود مختار نیکاراگوئه که در رأس این هیئت ۶ نفره برای شرکت در کنگره بین المللی بانوان تأثیر گذار به تهران سفر کرده است، توسعه روابط دانشگاهی، تبادلات علمی و فرهنگی و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه تهران، برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی و انجام پژوهش‌های مشترک را یکی از اهداف سفر خود برشمرد.

در این دیدار سایر وزرای خانم کابینه نیکاراگوئه نیز دیدگاه‌های خود در زمینه‌های مختلف مورد علاقه دو کشور را تبیین کردند.