امام جمعه موقت تهران گفت: نیروی هوایی در خلق امنیت و افزایش اقتدار جمهوری اسلامی و پاسداری از آسمان کشور نقش تعیین کننده و بی بدیلی دارد.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های عبادی_ سیاسی نماز جمعه این هفته تهران، ضمن توصیه به رعایت تقوایی الهی اظهار داشت: محدثین و مورخین اهل سنت نقل کرده‌اند که برای نخستین بار که جبرئیل بر پیامبر اکرم (ص) نازل شد و او را به مقام رسالت مفتخر کرد، علی علیه السلام در کنار او بود.

وی افزود: حضرت علی (ع) می‌فرمایند خدمت پیامبر اکرم (ص) عرض کردم یا رسول الله این ضجه از شیطان چیست؟ پیامبر فرمودند؛ شیطان از گمراهی مردم مأیوس شد و این آغاز هدایت و سعادت جامعه بشری است. شیطان این آغاز را انتهایی جهانی یافت. بشریت در مدرسه قرآن و عترت حضور پیدا می‌کند و از معارف قرآن آراسته می‌شود.

ابوترابی ادامه داد: بعد پیامبر اکرم (ص) به علی علیه السلام می‌فرمایند ای علی نوجوان آنچه را که من می‌شنوم تو می‌شنوی آنچه را که من می بی نم تو مشاهده می‌کنی، این جایگاه استثنایی علی ابن ابیطالب است. تو در این جایگاه هستی. آنچه را که من می شنوم و می بی نم تو می‌بینی و می‌شنوی اما جایگاه نبوت نداری و خلیفه من هستی.

 

امروز دفاع از علی (ع) حضور در رکاب رهبری شایسته است

وی ادامه داد: امروز دفاع از علی (ع) دفاع از مدرسه امامت و ولایت و حضور در رکاب رهبری شایسته است که تمام مسئولیت خود را دفاع از قرآن می‌داند. امیدوارم امت اسلامی محور مقاومت و مردان و زنان تربیت یافته مدرسه پیامبر و مولا علی علیه السلام با وحدت کلمه و انسجام راه خود را ادامه دهند و ما شاهد پیروزی‌های بزرگ برای امت اسلام باشیم.

وی افزود: امیدوارم امت اسلامی محور مقاومت، مردان و زنان تربیت یافته در مدرسه پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) با حفظ وحدت کلمه و انسجام در این راه قدم بردارند و ما شاهد پیروزی‌های بزرگ برای امت اسلام باشیم.

امام جمعه تهران خاطرنشان کرد: نوزدهم بهمن ماه سالروز پیوند ناگسستنی ارتش با پیشگامی همافران ارتش جمهوری اسلامی را محضر شما نیروهای مسلح، این بازوان اقتدار آفرین کشور تبریک عرض می‌کنم.

 

نقش نیروی هوایی در خلق امنیت و اقتدار کشور بی‌بدیل است

وی افزود: نیروی هوایی امروز در خلق امنیت و افزایش اقتدار جمهوری اسلامی و پاسداری از کشور اسلامی نقش تعیین کننده‌ای را ایفا می‌کند. امیدوارم خدای متعال بر عزت این افسران، کارمندان و خلبانان نیروی هوایی بیفزاید. همچنین شهدای پرآوازه و پرافتخار این نیرو با نفوذ در قلب دشمنان تا اعماق خاک عراق پیش رفته و مزدوران بعثی را به خاک و خون کشیدند که برای ملت ایران عزت و افتخار تلقی می‌شود.

ابوترابی ادامه داد: خلبانان آزاده ای که مظهر عزت و سرافرازی بودند و سید آزادگان بر دستان آنها بوسه می‌زد که چنین حماسه‌هایی خلق کردند. لذا برای همه عزیزان و نیز فرمانده نیروی هوایی امیر سرتیپ حمید واحدی و خلبانان این نیرو آرزوی توفیق دارم.

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این قسمت با توجه به لایحه بودجه ۱۴۰۲ که به مجلس ارائه شده است و نیز بیانات رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با کارآفرینان و فعالان عرصه اقتصاد ملی با نگاه به روزهای پرافتخار پیروزی انقلاب اسلامی عرایضی را تقدیم می‌کنم.

وی گفت: در خصوص نظام بودجه ریزی کشور رهبر انقلاب در بیانات اخیر خود تصریح فرمودند انضباط مالی، اصلاح ناترازی نظام بودجه ریزی و تعهدات مالی بدون منابع مطمئن از مشکل سازی ها برای اقتصاد کشور است که باید متوقف شود.

وی تاکید کرد: ایشان تاکید کردند در مجلس شورای اسلامی نباید تعهدات جدیدی بدون منابع مطمئن مالی تحمیل شود لذا با الهام از این سخنان باید عرض کنم اصلاح ساختار نظام بودجه ریزی در منابع و مصارف در چارچوب بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، از نکات مهم، دستوری و محوری تعیین کننده است که باید در تحول نظام مدیریتی، اداری و اقتصادی کشور مورد توجه واقع شود.

ابوترابی اذعان کرد: اگر با تحول در نظام بودجه ریزی رو به رو شویم شاهد تحول در حوزه‌های مدیریتی، اداری و اقتصادی می‌شویم. متأسفانه هر چه زمان می‌گذرد فاصله ما با قواعد صحیح حکمرانی صحیح مالی در بخش بودجه عمومی بیشتر می‌شود. اصلاحات مالی شکل نمی‌گیرد و فاصله ما با نقطه مطلوب بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: با احترام از نمایندگان مردم درخواست دارم در پاسخ دغدغه‌ها، سیاست‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اولاً با کنترل افزایش هزینه‌های جاری و کنترل حداکثری هزینه‌ها و مخارج اداری کشور و نیز ارتقا کارایی دولت زمینه افزایش منابع ریالی و ارزی را فراهم کند. همچنین موجب رشد منابع صندوق توسعه ملی با هدف سرمایه گذاری در پروژه‌های راهبردی که دارای بالاترین تأثیر را در رشد اقتصادی کشور دارد فراهم آورند.