رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر اعلام کرد حضور مردم در راهپیمایی بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب در ۱۰ سال اخیر، بی‌نظیر بوده است.

به گزارش مرور نیوز، سید نظام‌الدین موسوی رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر طی توئیتی در صفحه شخصی خود نوشت:

بر اساس گزارش‌های واصله به ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، حضور گسترده و حماسی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن 1401 در شهرها و روستاهای مختلف سراسر کشور طی 10سال اخیر بی‌نظیر بوده است.

مراسم بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز در تهران و شهرها و روستاهای کشور برگزار شد.

رئیس‌جمهور در تهران سخنران ویژه بود که در سخنان خود گفت: کسانی که در اغتشاشات اخیر که قلیل بودند و فریب دشمن خوردند بدانند که آغوش ملت باز است. با نگاه پدرانه و حکیمانه رهبری و با عفو و بخششی که صورت گرفت، آغوش ملت باز است. ما نیز در دولت همین نگاه را داریم. امتداد آن را در دولت و دستگاه‌های اداری را دنبال خواهیم کرد.

راهپیمایی امسال در حالی اهمیت بیشتری داشت که طی ماه‌های اخیر تمامی گروههای اپوزیسیون ضدانقلاب با حمایت کشورهای غربی تمام تلاش خود را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی به کار گرفتند.

آخرین تلاش این گروهها، جلسه مشترک رضا پهلوی، مصی علینژاد، نازنین بنیادی، حامد اسماعیلیون در دانشگاه جرج تاون امریکا برای نمایش اتحاد ضدانقلاب بود که البته با انتقادات و تمسخر فراوان همراه بود.

رقایت این افراد  در دو جبهه سلطنت طلبان و منافقین بر سر رهبری اپوزیسیون خارج از کشور حواشی زیادی برای آنها در پی داشته است.

وی در این‌باره گفته‌است: گزارش‌های متعددی که از مراجع و مناطق مختلف کشور به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد دهه فجر واصل شده، بیانگر حضور کم نظیر مردم شهرها و‌ روستاهای سراسر کشور در راهپیمایی امروز حکایت دارد و آمار مستند ارائه شده، بیانگر خلق حماسه‌ای بزرگ و ستودنی است.

رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر افزود: اگرچه با توجه به رخدادها و‌ اغتشاشات چند ماه اخیر، پیش‌بینی می‌شد که اقشار مختلف مردم برای اعلام حمایت از انقلاب و‌ نظام در برابر جنگ ترکیبی دشمن حضور قابل توجهی در راهپیمایی 22بهمن امسال داشته باشند؛ اما صحنه‌های امروز مشارکت گسترده مردم، فراتر از حد انتظار و پیش‌بینی‌ها بود.

موسوی تاکید کرد: تطبیق مستندات و تصاویر راهپیمایی 22بهمن امسال با مراسم مشابه سالیان گذشته، نشان می‌دهد که حماسه امروز مردم، حداقل طی 10سال قبل بی‌نظیر بوده است.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت دهه فجر بیان کرد: بررسی‌های اولیه نیز حکایت از تنوع ترکیب جمعیت شرکت‌کننده در راهپیمایی 22 بهمن امسال دارد به‌گونه‌ای که جوانان و نوجوانان دهه هشتاد و دهه نودی، بخش قابل توجهی از راهپیمایان امسال را در شهرهای مختلف تشکیل می‌دادند.

موسوی با اشاره به سانسور راهپیمایی حماسی 22بهمن امسال در طیفی از رسانه‌های اروپایی و‌ آمریکایی تاکید کرد: سانسور واقعیت حضور ده‌ها میلیونی مردم ایران در آیین گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این رسانه‌ها واقعیت را تغییر نمی‌دهد و غربی‌ها مجبورند به ایران اسلامی، مردمی و مستقل تن بدهند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مردم ایران با این حضور تاریخی و معنادار حجت را تمام کردند و اکنون نوبت مسئولان است تا ضمن قدر دانستن این سرمایه گران‌سنگ اجتماعی، اقدامات درخوری برای حل مشکلات مردم بویژه در حوزه‌های معیشتی ‌‌و اقتصادی رقم بزنند.