رییس مجلس شورای اسلامی گفت که ملت ایران همواره بر حمایت همه جانبه از فلسطین پیشگام بوده است.

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران ضمن قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس آن را نشان‌دهنده غیرت اسلامی و ایرانی عنوان و خاطرنشان کرد: روز قدس با ابتکار حضرت امام (ره) تحقق یافت. امام از ابتدای مبارزه در سال 42 بارها در زمینه‌ی خطر اسرائیل هشدار جدی به ملت‌ها داد و حتی در عصر عاشورا در سال 42 یکی از محورهای مهم ایشان هشدار نسبت به خطر اسرائیل بود.

وی افزود: در آن زمان کشورهای عربی و اسلامی اتحادی در مقابل با رژیم اشغالی داشتند و حتی اقدامات عملی می‌کردند، اما این رژیم پهلوی بود که با فروش نفت به عزت مردم ایران لطمه زد و آنها را تحقیر کرد و با همکاری موساد و ساواک این تحقیر را مضاعف کرد. همین‌ها باعث شد در صحبت‌های امام هشدار نسبت به اسرائیل وجود داشته باشد.

لاریجانی ادامه داد: بعد از انقلاب سفارت اسرائیل تعطیل شد و نمایندگان مردم فلسطین جایگزین شدند و روز قدس نیز برای حمایت از مردم فلسطین اعلام شد. ملت ایران همواره بر حمایت همه جانبه از فلسطین پیشگام بوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و سعودی می‌خواهند ایران را در کنج قرار دهند ولی کاری نکنند که با کنج قرار دادن ایران باعث ناامنی خودشان شوند.

ادامه دارد....

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز