در راستای افزایش آمادگی و هماهنگی‌های لازم میان دستگاه‌های ذیربط رزمایش پدافند غیرعامل پرتوی تحت عنوان شهدای خلیج فارس در جوار نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد.

به گزارش مرور نیوز، سخنگوی رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس صبح امروز  در آغاز عملیات این رزمایش با بیان اینکه سناریو رزمایش پرتوی از قبل تعیین شده است اظهار داشت: بر اساس این سناریو در نیروگاه اتمی بوشهر حادثه‌ای به وقوع پیوسته است که نیروهای عمل کننده وارد عملیات شدند.

مجید خورشیدی با بیان اینکه استان بوشهر در امنیت کامل قرار دارد افزود: برای اجرای رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس، قرارگاه پرتوی به ریاست استاندار بوشهر به عنوان فرمانده قرارگاه تشکیل شد.

وی با بیان اینکه بر اساس سناریویی از پیش تعیین شده  این رزمایش در حال اجراست بیان کرد: در این سناریوی از پیش تعیین شده ساکنان روستاهای هلیله و بندرگاه و کمپ مروارید در جوار نیروگاه اتمی بوشهر تخلیه اضطراری می‌شوند.

سخنگوی رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس   با تاکید بر پرهیز از شایعات  گفت: از مردم استان بوشهر به ویژه روستاهای جوار نیروگاه اتمی بوشهر تقاضا می‌شود اطلاعات موثق را از صدا و سیما دریافت کنند و به هرگونه شایعه توجه نکنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز