انوشیروان محسنی بندپی در اولین جلسه ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اینکه وظیفه ما در انتخابات عمل به قانون و رعایت اصل بی طرفی است و باید از آرای مردم به بهترین شکل ممکن صیانت کنیم، اظهار کرد: همه می‌دانیم در شرایطی هستیم که دشمنان در صدد دلسرد کردن مردم از نظام هستند.

به گزارش مرور نیوز، استاندار تهران با بیان اینکه استفاده از تریبون‌ها برای تمامی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی باید یکسان باشد، گفت: میانگین مشارکت استان تهران در انتخابات قبلی بین ۵۰ تا ۶۰ درصد بوده است و این عدد باید افزایش یابد.

وی ادامه داد: مشروعیت هر نظامی متکی بر رأی مردم و انتخابات است و به باور دانشمندان سیاسی، حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نوعی قدرت معنایی تلقی می‌شود. مشارکت حداکثری مردم نیازمند تأمین امنیت انتخابات و ایجاد فضای رقابت کامل برای تمامی نامزدها است.

استاندار تهران همچنین با اشاره به اینکه به هر حال در کشورهایی که به نوعی ادعای برقراری کامل دموکراسی دارند، هم حواشی مربوط به انتخابات وجود دارد، تصریح کرد: باید زمینه‌های انتخابات پرشور و حماسی را برای مشارکت حداکثری مردم و کمترین حاشیه و بی طرفی کامل از سوی ستاد انتخابات استان تهران فراهم کنیم. رقابت در انتخابات باید سالم باشد. به فرمانداران تاکید می‌کنم که استفاده از تریبون‌ها برای تمامی کاندیداها باید یکسان باشد.

بندپی با اشاره به اینکه فرمانداران استان باید نسبت به انتخاب اعضای هیأت اجرایی انتخابات در شهرستان‌ها سریع‌تر اقدام کنند، خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ قطعاً جمعیت واجد رأی دادن افزایش یافته و باید برای این جمعیت برنامه‌ریزی کنیم و صندوق‌های رأی به فراخور جمعیت افزایش یابد.

وی در پایان گفت: میانگین مشارکت استان تهران در انتخابات قبلی بین ۵۰ تا ۶۰ درصد بوده است و این عدد باید افزایش یابد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز