ناخدایکم کوروش محرابی به عنوان فرمانده جدید منطقه دوم دریایی ولایت نیروی دریایی ارتش معرفی شد.

به گزارش مرور نیوز، طی مراسمی با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش ناخدایکم کوروش محرابی به عنوان فرمانده جدید منطقه دوم دریایی ولایت نیروی دریایی ارتش معرفی شد.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در آیین تکریم و معارفه فرمانده منطقه دوم دریایی در جمع مسئولین کشوری و لشکری شهرستان جاسک، گفت: پیشرفت، رشد، توسعه و شکوفایی امروز ایران اسلامی در سایه امنیت است و در نبود این امر مهم هیچیک از این مولفه‌ها به درستی به انجام نمی‌رسید.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران یک کشور دریایی و برخوردار از مرزهای دریایی وسیع است که حفظ و حراست آن بر عهده‌ی نیروهای مسلح و در راس آن نیروی دریایی ایران است و این را دشمن بداند تا زمانی که غیور مردان نیروی دریایی ارتش از این مرز و بوم دفاع می‌کنند، نمی‌تواند حتی جرأت نگاه گستاخانه داشته باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اهمیت دریا، اظهار کرد: دریا همواره فرصت‌های کلانی را در اختیار کشور ما گذاشته و فرصت خوبی برای برقراری ارتباط با دوستان است. امنیت موضوع اصلی یک کشور است؛ در همین زمینه یکی از شاخص‌ترین بخش‌ها تامین امنیت دریاها است که این موضوع بر عهده نیروی دریایی است.

دریادار خانزادی در ادامه به تبیین مسیر گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: گام دوم، گامی اصلی برای تمدن سازی و شکل گیری تمدن جمهوری اسلامی ایران است که با همت جوانان این امر محقق می‌شود.

وی همچنین با اشاره به دیدار اخیر خود با فرماندهی معظم کل قوا، گفت: معظم له در مبحث احیای نیروی دریایی فرمودند که دو مقوله ساخت و ساز و زیر ساخت و نیروی انسانی را باید در رأس امور خود قرار دهید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان تاکید کرد: یکی از وظایف نیروی دریایی در منطقه برقراری امنیت است تا ظرفیت تمدنی منطقه به ویژه سواحل مکران به منصه ظهور برسد و احداث فرودگاه و بیمارستان شهرستان جاسک که در حال احداث است از گام‌های بلند نیروی دریایی در توسعه سواحل مکران تلقی می‌شود.

در این مراسم امیر دریادار حسین خانزادی از زحمات امیر دریادار دوم رضا عباسی تقدیر کرد و ناخدایکم کوروش محرابی به عنوان فرمانده جدید منطقه دوم دریایی ولایت معرفی شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز