معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تصریح کرد: دکتر نمکی وزیر بهداشت از بزرگترین حامیان تولید داخل است و این کار را به صورت جدی پیگیری می کند.

به گزارش مرور نیوز، سورنا ستاری در اولین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش بنیان در حوزه سلامت که با حضور وزیر بهداشت در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: وزارت بهداشت در بحث حمایت از تولید داخل، پیشرو است و آرزو می کنیم که در صنعت نفت یا در سازمان هواپیمایی، ساختاری مانند سازمان غذا و دارو وجود داشته باشد و همیشه از وزرا می خواهم که چنین ساختاری در زیرمجموعه های خودشان داشته باشند تا اگر کسی تکنولوژی یا محصولی را می سازد یا توسعه می دهد بتواند به راحتی آن را تست و به بازار عرضه کند.

سورنا ستاری تصریح کرد: البته مشکلاتی در حوزه سازمان غذا و دارو وجود دارد که ناشی از فرهنگ گرایش بر واردات حاکم بر ساختار کشور است و با وجود قوانین و ضوابطی که از تولید داخلی حمایت چندانی نمی کنند اما اتفاقات بزرگ و ارزشمندی در طول 5-4 سال گذشته رخ داده است. 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تصریح کرد: دکتر نمکی وزیر بهداشت از بزرگترین حامیان تولید داخل است و این کار را به صورت جدی پیگیری می کند و اگر همه در کنار همدیگر باشیم، می توانیم جبهه ای تشکیل دهیم که در مقابل جبهه واردات صرف، مبارزه کنیم البته به حمایت جامعه نیز نیاز داریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز