وزیر ارتباطات گفت: خودکفایی دولت در زمینه توسعه شبکه ثابت کشور به میزان 70درصد رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه امروز جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این که به عملکرد تولید کنندگان داخلی در حوزه ارتباطات چه نمره ای می دهد و اینکه چه انتقادی از عملکرد خود دارد، گفت: انتقادات را که شما در صداوسیما مرتب انجام می‌دهید، پس لزومی ندارد خیلی از خودمان انتقاد کنیم.

وی افزود: در موضوع رونق تولید ما در این دو سال گذشته دو برنامه ویژه با سندیکای تولیدکنندگان مخابرات داشته ایم که یک واحد صنفی بسیار فعال، متصل به دانشگاه و دلسوز است و ما در یک برنامه مشترک با آنان به تولید ۴۱ محصول استراتژیک رسیدیم.

جهرمی ادامه داد: میزان خودکفایی دولت در زمینه توسعه شبکه ثابت کشور به هفتاد درصد رسیده که این با همکاری همین شرکت‌ها انجام شده است.

وزیر ارتباطات یادآور شد: نظارت بر استاندارد و تقویت کیفیت را به خوبی پیگیری کرده ایم و امسال آن ۴۰ محصول استراتریک به بازار رسید و در حال فروش آن هستند.

جهرمی تاکید کرد: امسال هم این واحد صنفی ۵۲ محصول داشته که بخش عمده ای از آن آماده شده و من نمره 20 را به تولیدکنندگان داخلی می دهم و گمان می‌کنم با توجه به شرایط تحریم ها فضای خوبی برای اپراتورهایی که از این تولیدات استفاده می‌کنند، فراهم شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز