معاون هماهنگی وزارت کشور گفت: باید مبتنى بر قانون جدید نقشه راه سازمان مدیریت بحران را تهیه کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی معاون هماهنگی وزارت کشور در جلسه هماهنگی نحوه اجرای قانون جدید که روز گذشته برگزار شد، با بیان اینکه باید بر اساس محورهاى مشخص، دو قانون قدیم و جدید مدیریت بحران کشور را مورد بررسی قرار دهیم، گفت: باید طبق این محور‌ها تفاوتها، تشابها و فرصت‌هاى موجود در قانون جدید را احصاء و مبتنى بر آنها نقشه راه سازمان مدیریت بحران را تدوین کرد.

او تصریح کرد: اقدامات لازم الاجرا که در قانون جدید مدیریت بحران پیش بینی شده است باید در یک جدول زمانبندی بر اساس توالی و ترتیب تهیه شود.

معاون هماهنگی وزارت کشور اضافه کرد: راه اندازی کمیته تهیه و تدوین دستورالعمل‌ها و اسناد حقوقی بر اساس زمانبندی، ایجاد ساختارهاى جدید یا اصلاح ساختار موجود و تعامل با سایر دستگاه‌ها و پیگیری اقداماتی که بر عهده آنها قرار داده شده از جمله بخش‌های اقدامات لازم الاجرای این قانون به شمار می‌رود.

سامانی با بیان اینکه تمامی اقدامات منطبق بر قانون جدید مدیریت بحران کشور باید بر اصولی حاکم باشد، تاکید کرد: هویت بخشی به سازمان مدیریت بحران، پیشرو بودن این سازمان، همراه کردن افکار عمومی و استفاده از ظرفیت NGO ها، دانشگاه‌ها و رسانه‌ها و هوشمندسازى سازمان از جمله مواردی است که باید در اجرای قانون جدید مدیریت بحران مورد توجه قرار بگیرند.

قانون جدید سازمان مدیریت بحران روز سه‌شنبه ۵ شهریورماه توسط رئیس جمهور به وزارت کشور ابلاغ شد که یک روز پس از آن جلسه هماهنگی نحوه اجرای این قانون توسط معاون هماهنگی وزارت کشور تشکیل شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز