معاون پارلمانی رئیس جمهور به مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی گفت: از اتخاذ تصمیم های اتفاقی و بی پایه اجتناب ورزند و نسبت به چالش ها و مشکلات آینده برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

به گزارش مرور نیوز،  حسینعلی امیری ، معاون پارلمانی رئیس جمهور در نشست شورای اداری استان ایلام گفت: دشمن در ۱۸ ماه اخیر با طراحی و توطئه های مختلف اقتصادی،‌ فرهنگی و رسانه‌ای علیه ایران اسلامی به دنبال آن بود که مردم را مقابل نظام بکشاند. طراحی و توطئه های دشمن علیه انقلاب اسلامی نتیجه عکس داد و اتحاد، انسجام،‌ همکاری و همراهی مردم، مسئولان اجرایی و نظامی و رهبری را بیشتر از گذشته کرد.

وی افزود: تعهد و شفاف سازی ایران اسلامی در مساله برجام و نیز قدرت موشکی کشور و مقاومت مردم در برابر ناملایمات حاصل از تحریم های ظالمانه آمریکا باعث عقب نشینی جبهه غرب از مواضع خصمانه شد.

مسوولان باید از واحدهای تولیدی درآمدزا و اشتغال محور حمایت کنند

امیری اضافه کرد: به فرموده رهبری دشمن اقتصاد و معیشت کشور را نشانه گرفته و مسئولان باید راهکارهای برون رفت از مشکلات اقتصادی را در دستور کار داشته باشند و از واحدهای تولیدی درآمدزا و اشتغال محور حمایت کنند.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی با مولفه های قوی چون اتحاد، انسجام و همبستگی موجب شکست و سرخوردگی دشمنان شد به گونه ای که ادبیات زیاده خواهانه آنها تغییر کرد و معترف به شکست و زبونی خود در برابر جمهوری اسلامی شده اند.

* مفاد برجام به عنوان یک سند معتبر بین المللی قابل اجرا در سطح جهان است

معاون رییس جمهوری یادآوری کرد: آمریکا با خروج یک طرفه و نقص معاهده بین المللی برجام سعی داشت ایران را در تنگنای اقتصادی قرار دهد در حالی که مفاد برجام به عنوان یک سند معتبر بین المللی قابل اجرا در سطح جهان است.

وی به مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی توصیه کرد: از اتخاذ تصمیم های اتفاقی و بی پایه اجتناب ورزند و نسبت به چالش ها و مشکلات آینده برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

شادمهر کاظم‌زاده، نماینده حوزه انتخابیه دهلران در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: احیای بازارچه مرزی موسیان و راه اندازی مرز چیلات از اولویت ها و مطالبات مردم منطقه است.

کاظم‌زاده افزود: راه اندازی بازارچه موسیان و مرز دهلران موجب رونق تجاری، تثبیت ماندگاری مردم در منطقه و تقویت اشتغال می‌شود و زیرساخت‌های این دو طرح مرزی فراهم شده و نیاز به رایزنی با کشور عراق در این زمینه دارد.

وی یادآور شد: طرح منطقه جنگی باید برای کل شهرستان‌های استان به واسطه درگیری مستقیم در جنگ لحاظ شود و نیز یکی دیگر از ضروریات استان نصب تلمبه ذخیره برای سد و نیروگاه سیمره برای تولید برق به میزان یک هزار مگاوات است.

سلام امینی، نماینده حوزه انتخابیه ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اربعین فرصتی ارزنده برای تقویت و توسعه زیرساخت ها به ویژه در بخش ارتباطی است که اما برخی از طرح‌ها به علت عدم تزریق اعتبار به موقع تکمیل نمی‌شود.

امینی افزود: با توجه به اینکه ایلام یکی از کریدورهای اصلی تردد زائران اربعین است  باید در تکمیل زیرساخت های اربعین تسریع شود.

وی خواستار استقرار بالگرد به خاطر آتش سوزی مکرر عرصه های طبیعی، برنامه برای مدیریت و مهار روان آبهای حاصل از نزولات جوی، افزایش و پرداخت تسهیلات اشتغال زایی، توسعه حوزه نفت و گاز و بکارگیری نیروهای بومی شد.

امینی همچنین تاکید کرد: شهرستان مهران با وجود آنکه از لحاظ جغرافیایی در زمره مناطق گرمسیری است اما در تعرفه حامل های انرژی این منطقه جزء مناطق گرمسیر محاسبه نشده است که باید بازنگری شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز